تابناک-جانشین پلیس راهور استان هرمزگان در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته ناجا بیان داشت: پلیس راهور اقداماتی شامل، تجمیع پلیس 110 و واگذاری خدمات پلیس به نهادهای برون سازمانی مانند پلیس+10 در سال 1400 بطور کامل هوشمندسازی می شود.
کد خبر: ۱۰۰۰۳۱۹
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۶ 10 October 2021

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان،سرهنگ" کیوان دلیلی " اذعان داشت: خدمات اینترنتی از قبیل، نوبت دهی، واگذاری و ترخیص وسایل نقلیه توقیفی و شماره گذاری در آینده ای نزدیک توسط پلیس راهنمایی و رانندگی استان هرمزگان ارائه خواهد شد.

 

وی افزود: با توجه به تنوع فعالیت های ناجا، پلیس راهور سهم 51 درصدی خدمات پلیسی را برعهده دارد و این سهم از خدمات باعث شده که در اولویت هوشمندسازی ناجا قرار دارد. 

 

سرهنگ دلیلی با اشاره به عملکرد مطلوب کارکنان راهور استان ابراز داشت: در یکسال گذشته استان هرمزگان در زمینه تصادفات فوتی 38 درصد، تصادفات جرحی 2 درصد و در توقیف خودرو نیز 102 درصد کاهش داشته ایم.

 

جانشین پلیس راهور استان هرمزگان بیان داشت: در طول سال گذشته بالغ بر40 هزار خدمات به مردم ارائه شده و تعداد صدور گواهینامه در پایه یکم 353 فقره، پایه دوم 338 فقره و پایه سوم 6722 فقره بوده است.

 

سرهنگ دلیلی افزود: درهمین مدت، 59 هزار و 500 مورد ارائه خدمات شماره گذاری، 27 هزار و 299 مورد تعویض خودروهای سبک و 20 درصد افزایش اعمال قانون صورت گرفته است.

 

سرهنگ دلیلی تشریح کرد: در سال 1400 به شرکت های بیمه در خصوص ارائه کروکی های جعلی و نامعتبر ضررهای هنگفت متحمل می شود و با هماهنگی های پلیس راهنمایی و رانندگی تبلت هایی در اختیار همکاران قرار داده شده که به صورت برخط گزارش ها و کروکی ها به شرکت های بیمه مربوطه ارائه خواهد شد.

 

جانشین پلیس راهور استان هرمزگان ادامه داد: در این راستا دستگاه های دست افزارهایی را در اختیار همکاران قرار دادیم که در لحظه می تواند عملکرد راننده و وضعیت خودرو را بسنجد و از میزان اعمال قانون، معاینه فنی و دستور قضایی مطلع شود.

 

این مسئول انتظامی اظهار داشت: در بخش صدور گواهینامه آموزش های نظری که باید حضوری انجام میشد به اینترنتی تبدیل شده و متقاضی به راحتی در منزل خود می تواند در آزمون ها شرکت کند.

 

جانشین پلیس راهور استان هرمزگان اضافه کرد: یکسری محدودیت در راه اندازی گواهینامه پایه یک داشتیم که با پیگیری های فرمانده نیروی انتظامی هرمزگان در چند روز آینده آموزشگاه گواهینامه پایه یکم افتتاح می شود.

 

وی گفت: در سال جاری آموزشگاه گواهینامه ویژه را افتتاح کردیم و افراد متقاضی می توانند با طی کردن مراحل ثبت نام کنند.

 

جانشین پلیس راهور استان هرمزگان اظهارداشت: یکی دیگر از اقدامات پلیس راهور، افزایش هوشمندسازی معابر می باشد که در سال جاری تعداد دوربین های نصب شده از 56 دستگاه سنوات قبل به 176 دستگاه رسیده است.

 

این مسئول ترافیکی ابراز داشت: همچنین برای محقق شدن شعار امسال نیاز به مشارکت عمومی است یعنی از ظرفیت های بالقوه نهادها و سازمانها و ارگان های دولتی و مردمی برای رسیدن به نتیجه مطلوب استفاده شود.

 

وی با اشاره به اینکه اصحاب رسانه ارتباط بین پلیس و مردم هستند که نقش موثری در امر آگاهی و اطلاع رسانی دارند، افزود: نیاز به ارتقاء آموزش فرهنگ ترافیک، خطرات، حوادث احتمالی و قوانین به مردم داریم که با حضور رسانه ها تاثیرگذارتر خواهد بود و جرء رسالت های خبرنگاران است که چشم بینای جامعه هستند.

انتهای پیام /

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار