تابناک-استاندار هرمزگان گفت: تأمین سوخت مایع با اولویت نیروگاه ها و سپس صنایعی که امکان استفاده از سوخت جایگزین را دارند در حال انجام است و امیدوارم بتوانیم پیک زمستانی را با شرایط خوبی سپری کنیم.
کد خبر: ۱۰۰۴۲۰۶
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۵ 25 October 2021

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان، مهندس مهدی دوستی در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان هرمزگان که با دستور کار تأمین گاز مورد نیاز صنایع بزرگ هرمزگان در فصل های پاییز و زمستان برگزار شد، با بیان اینکه یکی از چهار رکن اصلی تولید، تامین انرژی پایدار است، اظهار کرد: به همین منظور در این نشست، مصوباتی در خصوص تأمین و عرضه پایدار انرژی و اطمینان بخشی به صنایع به تصویب رسید.

 

وی افزود: در تابستان سال جاری، به دلیل پیک بالای مصرف برق که در کشور تجربه شد و قطع برق صنایع، تولید آنها کاهش پیدا کرد.

 

استاندار هرمزگان گفت: بنا داریم با برنامه ریزی منظم و با تأمین پایدار انرژی، از تکرار این اتفاق در فصل زمستان پیشگیری کنیم.

 

وی اضافه کرد: با مجموعه این مصوبات، از جمله تأمین سوخت مایع با اولویت نیروگاه ها و سپس صنایعی که امکان استفاده از سوخت جایگزین را دارند، امیدوارم بتوانیم پیک زمستانی را با شرایط خوبی سپری کنیم.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان با اشاره به واحدهای استان که مشکل سوخت داشتند اظهار داشت: ما مکلف هستیم اگر در جریان تولید، مانعی هست، رفع نماییم تا تولید رونق بیشتری بگیرد و با کندی مواجه نشود.

 

قاسمی افزود: صنایع بزرگ استان و همچنین کارخانه سیمان واحدهای تولیدی هستند که در زمینه تامین و ذخیره سوخت ماشین آلات و تجهیزات خود دچار مشکلاتی برای ادامه تولید هستند .

 

دبیرکارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت: با مساعدت اعضای ستاد تسهیل به ویژه شرکت پخش فرآورده های نفتی و شرکت گاز استان راهکارهای لازم برای گره‌گشایی از واحدهای یاد شده ارائه شد تا واحدهای مشکل دار بتوانند بدون دغدغه به فعالیت خود ادامه دهند. 

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با تأکید بر اینکه صنایع بزرگ استان از محورهای توسعه ای هرمزگان هستند، افزود: با عنایت به ظرفیتی که در استان وجود دارد، ما باید برای رفع مشکلات این واحدها تلاش بیشتری انجام دهیم. 

 

انتهای پیام /

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار