تابناک-بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه های جزیره کیش به مناسبت شانزدهم آذر ماه، روز دانشجو صادر شد
کد خبر: ۱۰۱۴۳۳۴
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶ 07 December 2021

به گزارش خبرنگار تابناک از هرمزگان بسیج دانشجویی کیش به مناسبت روز دانشجو بیانیه ای صادر کرد :

بسم الله الرحمن الرحیم
‎رهبر معظم انقلاب (مدظله‌العالی): «مظهر شهامت و سرعت عملِ ملت ایران دانشجویان بودند؛ آن هم دانشجویانی که پیرو خط امام بودند، نه دانشجوی وابسته به فلان حزب سیاسی یا فلان تشکیلات گوناگون و بی ‌ایمان؛ نه، دانشجویی که خط امام را قبول داشت و به آن مؤمن بود.»
۱۶ آذر، نماد استکبار ستیزی و استعمار ستیزی دانشجو است، نماد دانش و عینیت بخشی به آرمان های بلند انقلاب و همچنین موفقیت های علمی و معنوی است.
روزدانشجو یادآور مبارزات جنبش دانشجویی در برابر استبداد و استعمار است. آنانی که مطالبه گری و آرمان خواهی را گفتمان اصلی خویش قرار دادند و با نگاهی تیزبین و عزمی راسخ، منشا تحول‌های بزرگی شدند و همگام با جامعه در مسیر دستیابی به اهداف والای خود گام برداشتند.
‎شهیدان شریعت رضوی، قندچی و بزرگ نیا در زمره ی دانشجویانی بودند که در جریان اعتراض به دخالت های آمریکا و انگلیس در ۱۶ آذر ۱۳۳۲، به پا خواسته و سینه ی خود را آماج گلوله های رژیم منحوس پهلوی قرار دادند تا سند دیگری از روح استکبار ستیزی فرزندان این سرزمین را برای همیشه در تاریخ ثبت کنند.امروز و پس از گذشت بیش از نیم قرن از آن تاریخ،دانشجویان مومن و انقلابی باید با درایت و هوشیاری کامل و تحت فرمان مقام عظمای ولایت،راه پر افتخار این شهیدان را ادامه داده و استکبار ستیزی را در اولویت برنامه های خویش قرار دهند.
بسیج دانشجویی دانشگاه‌های جزیره کیش ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای عرصه علمی کشور بخصوص دانشمند بزرگ هسته ای و دفاعی ایران اسلامی ، شهید محسن فخری زاده که رشد و پیشرفت این مرز و بوم مرهون مجاهدت های بی وقفه و مخلصانه این عزیزان است، فرارسیدن روز دانشجو را به همه تلاش گران عرصه علم و دانش خصوصاً دانشجویان و دانشگاهیان فرهیخته جزیره کیش تبریک و تهنیت عرض نموده و توفیقات همگی این عزیزان را در راه فتح قلل رفیع علم و دانش و رشد و بالندگی ایران اسلامی از درگاه ایزد منان مسالت دارد و موارد ذیل را خاطر نشان می سازد:
-در شرایط حساس کنونی  که مشکلات عدیده ی اقتصادی نظیر گرانی های افسار گسیخته، تورم ، بیکاری و ... بر زندگی مردم کشور سایه افکنده؛ باید از ظرفیت بی بدیل دانشجویان و نخبگان علمی  به ویژه در قالب گروه های جهادی، شرکت های دانش بنیان  و ... در راستای مدیریت بهینه و بهبود وضع موجود نهایت بهره را برد.
-دانشجویان به عنوان قشر پویا و فعال در جامعه باید با ارتقای سطح بصیرت و آگاهی های سیاسی و روحیه جهادی و انقلابی در راستای لبیک بر منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) حرکت کرده و از هرگونه پرداختن به مسائل فرعی و حاشیه ای که دانشجو را از رسالت اصلی خویش بازمی دارد، اجتناب نمایند و در این راستا نسبت به نقش آفرینی فعال و پویا و حل مسائل و مطالبه گری از مسئولان در چارچوب های مشخص و تعریف شده حرکت نمایند.
-مسوولین وزارت علوم باید توجه داشته باشند که دانشگاه محل تولید علم و ارتقای سطح دانش و معلومات دانشجویان و تحصیل علوم مختلف بوده و محل جولان گروه های سیاسی تندرو و جریان های مخرب نظام نمی باشد و بدیهی است که دانشجویان بر اساس رسالت ذاتی خویش نمی توانند در مورد بسیاری از مسائل بی تفاوت باشند.
-عملکرد دولت انقلابی و مردمی در مدت زمان کوتاه تشکیل در بخش های مختلف که با رویکرد مردمی و حضور در کف میدان و احصاء مشکلات مردم به پیش می رود و حتی روزهای تعطیل نیز با انجام سفرهای استانی به انجام وظیفه می پردازد و اقدامات بسیار خوبی نیز در این مدت انجام داده است، شایسته ی تقدیر بوده و باید ضمن فرصت دادن به دولت برای پیاده سازی برنامه ها و اجرایی کردن آن ها؛ از تخریب، سنگ اندازی و انتقادهای مغرضانه اجتناب کرده و دولت محترم را در مسیر حل مشکلات به ویژه مشکلات اقتصادی و سروسامان دادن به آن، یاری نمود.
-در جریان دور اول مذاکرات مربوط به ایران و 1+4 در وین، مواضع عزتمندانه ی تیم مذاکره کننده مبنی بر لغو کامل تحریم ها و ایستادگی در برابر زیاده خواهی طرف های غربی بر اساس منویات مقام معظم رهبری تا حصول نتیجه باید با جدیت ادامه پیدا کند.
-حفظ اتحاد و انسجام و روابط دوستانه میان سران قوا و احزاب و گروه های سیاسی مختلف در کشور و تبعیت از فرامین مقام معظم رهبری باید مورد توجه قرارگیرد و از هرگونه اختلاف و دودستگی و تنش که موجبات خشنودی دشمنان را فراهم می سازد، به شدت اجتناب کرد .
و من الله توفیق
                      ۱۴۰۰/۰۹/۱۶
بسيج دانشجويي پرديس بين الملل كيش دانشگاه تهران
بسيج دانشجويي دانشگاه صنعتي شريف پرديس بين الملل كيش
بسيج دانشجويي دانشگاه آزاد اسلامي واحد بين الملل كيش
بسيج دانشجويي دانشگاه صنعتي اميركبير پرديس بين الملل كيش
بسيج دانشجويي دانشگاه جامع علمي كاربردي واحد كيش
بسيج دانشجويي دانشگاه پيام نور واحد بين الملل كيش
بسیج‌دانشجویی دانشگاه علامه طباطبايي پردیس کیش

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار