تابناک-فرماندار شهرستان سیریک گفت: طی بارندگی‌های دیروز و بامداد امروز منجر به آبگرفتگی معابر و منازل مسکونی در شهر بندرکوهستک و برخی روستاهای اطراف بخش بمانی شد.
کد خبر: ۱۰۲۳۲۵۱
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۰ 19 January 2022

به گزارش تابناک هرمزگان احمد جمال‌الدینی فرماندار شهرستان سیریک ساعاتی پیش در حاشیه بازدید از شهر بندرکوهستک و روستاهای بمانی، سرگلم و پالور گفت: به‌علت شدت بارندگی در بخش بمانی و شهر بندرکوهستک تعداد ۸۵منزل مسکونی دچار آبگرفتگی و ریزش سقف شدند.

وی در این خصوص یادآور شد: با توجه به آبگرفتگی شدید منازل مردم بویژه در شهر بندرکوهستک هماهنگی لازم جهت تخلیه آب‌ و تشکیل تیم‌های امدادی با کمک نیروهای انتظامی، دریابانی، بسیج، هلال احمر و شهرداری برای کمک به مردم انجام شده است.

جمال‌الدینی اظهار داشت: فعلا ساکنین خانه‌های آبگرفته در منازل همسایه‌ها اسکان داده شدند و فردا کمک‌های هلال احمر میان آنها با توجه به نیازمندی‌ها توزیع خواهد شد.

فرماندار سیریک با اشاره به اینکه بارندگی همچنان ادامه دارد، گفت: با توجه به سیراب شدن زمین و نفوذ ناپذیری آب به زمین امکان وقوع روان‌آب‌ها و سیلاب وجود دارد لذا از همه مردم عزیز شهرستان بویژه شهرها و روستاهایی که در معرض آبگرفتگی و طغیان رودخانه‌ها هستند، خواهشمندیم توصیه‌ها و اخطاریه‌های هواشناسی را جدی بگیرند و از سفرهای غیرضروری، قرارگیری در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها و همچنین چرای دام‌ها خودداری کنند.

انتهای پیام

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار