تابناک-استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه با تشکیل شورای حاکمیت مراحل صدور اسناد مالکیت در حال انجام است، گفت: مشکل اراضی تحت مالکیت خصوصی را از طریق مذاکره با نمایندگان حقوقی شرکت حل خواهیم کرد.   
کد خبر: ۱۰۴۶۱۰۲
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۳۰ 22 May 2022

به گزارش تابناک هرمزگان، مهدی دوستی استاندار هرمزگان در آئین اهدای سند مالکیتی به مالکان در محله نایبند جنوبی بندرعباس با تاکید بر اینکه مشکل اسناد مالکیت موضوع بسیار شایعی در تمام استان است، اظهار داشت: جزیره هرمز، میناب و عمده محلات بندرعباس درگیر این موضوع هستند حتی طرح های مسکن مهری که 14سال پیش شروع شد علی رغم اینکه به اتمام رسیده اند اما اسناد آنها هنوز صادر نشده است.

 

وی افزود: با تشکیل شورای حاکمیت،صدور اسناد مالکیت در برخی از محلات بندرعباس آغاز و تعدادی هم به مرحله صدور رسیده است.

 

استاندار هرمزگان با بیان اینکه سوم خرداد ماه 50 سند در جزیره هرمز اعطا خواهد شد، گفت: صدور سند اراضی تحت مالکیت دولت و یا در مالکیت نهادهای تحت نظر رهبری مثل ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و بنیاد مستضعفان است، حل می شود.

 

دوستی در خصوص اراضی که مالکیت خصوصی دارند، بیان کرد: سعی می کنیم از طریق مذاکره با نمایندگان حقوقی شرکت مینرال اکسپورت مسائل باقی مانده را حل کنیم چرا که قطعه زمینی به مساحت 350 هکتار مشخص شده و بعضی اختیارات که در حوزه وزیر راه هست هم گرفته شده است.

 

وی افزود: پس از مذاکره ابتدا سند مالیکت به نام دولت زده می شود و در گام بعدی صدور سند به مردم منتقل می شود که می توانند از تسهیلات 350 میلیون تومانی طرح اقدام مسکن ملی برخوردار شوند.

 

استاندار هرمزگان با اشاره به طرح های شهردار و شورای شهر بندرعباس در اصلاح معابر و خیابان ها خاطرنشان کرد: از آنجایی که مردم ولی نعمتان هستند و حق به گردن ما دارند لذا وظیفه داریم پاسخگوی محبت های آنها باشیم.

 

گفتنی است عصر امروز در راستای تحقق یکی از قول‌های ریاست جمهوری مبنی بر واگذاری مالکیت اراضی در محلات مختلف استان به مردم، امروز با پیگیری مستمر استاندار هرمزگان و با کمک ستاد اجرایی فرمان امام به طور نمادین 5 سند مالکیتی به صاحبان منازل مسکونی اعطا و روند اعطای اسناد سایر افراد ساکن در نایبند جنوبی نیز در حال انجام است. 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار