تابناک-رئیس کل دادگستری هرمزگان از اقدام شرکت پالایش نفت بندرعباس در اعطای کمک ۳۲ میلیارد ریالی از محل اعتبارات مسئولیت اجتماعی خود جهت تهیه کولر و تجهیزات سرمایشی برای زندان های استان، تقدیر و تشکر کرد.
کد خبر: ۱۰۴۷۴۷۵
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۹ 28 May 2022

به گزارش تابناک هرمزگان در مراسمی با حضور مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان، مصطفی کیشانی مدیرکل زندانهای هرمزگان و هاشم نامور مدیرعامل و اسحاق جعفری رئیس هیئت مدیره شرکت پالایش نفت بندرعباس، ۲۰۰ دستگاه کولر با اعتبار ۳۲ میلیارد ریال برای استفاده در زندانهای استان هرمزگان اهدا شد.

رئیس کل دادگستری هرمزگان در جریان این مراسم اظهار داشت: در راستای اجرای دستورات ریاست محترم قوه قضاییه مبنی بر لزوم رسیدگی به مسائل و مشکلات زندانیان و با توجه به فرسودگی تجهیزات سرمایشی زندان های استان و ضرورت چاره اندیشی برای حل این مشکل در آستانه فصل گرما، با همکاری بسیار خوب و ارزنده مهندس نامور مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس و در اقدامی خداپسندانه، مبلغ ۳۲ میلیارد ریال از محل اعتبارات مسئولیت اجتماعی شرکت مذکور به صورت بلاعوض جهت تهیه کولر و تجهیزات سرمایشی به زندان های استان هرمزگان اعطا شد.

مجتبی قهرمانی تصریح کرد: شرکت پالایش نفت بندرعباس از شرکت های پیشرو در حوزه مسئولیت های اجتماعی در هرمزگان است که به لحاظ کمی و کیفی و همچنین هدف گذاری در این حوزه بسیار عالی عمل کرده است و اقدام اخیر این شرکت جهت تأمین تجهیزات مورد نیاز زندان های استان هرمزگان نیز بسیار شایسته و قابل تحسین است.

وی ضمن تقدیر از مجموعه شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: این حمایت ها به طور قطع از یک سو موجب بهبود وضعیت رفاهی زندانیان و ارتقای سطح کیفی امکانات در زندانها می شود و از سوی دیگر با رفع نواقص و کمبودها، تأثیر بسزایی در اصلاح و باز اجتماعی شدن مددجویان خواهد داشت.

این مقام قضایی با بیان اینکه در حوزه مسئولیت های اجتماعی همه شرکت های باید فعال باشند و در این رابطه دستگاه قضایی استان هر ساله از طریق مکاتبات گسترده از شرکت‌ها و بنگاه‌های اقتصادی برای ایفای مسئولیت های اجتماعی دعوت می کند بیان داشت: ایفای مسئولیت های اجتماعی باید با حجم فعالیت و درآمد شرکتها تناسب داشته باشد، هدف گذاری شود و از حوزه های مختلف از جمله رفع معضلات زیست محیطی، مبارزه با اعتیاد، فقر و بیکاری، آموزش و اشتغالزایی غفلت نشود.

مجتبی قهرمانی تصریح کرد: مسئولیت اجتماعی شرکت ها (CSR) مجموعه وظایف و تعهداتی است که بر اساس قانون باید در جهت حفظ، مراقبت و کمک به جامعه ای که در آن فعالیت می کنند، انجام دهند و به همین منظور مقرر گردید با همکاری شرکت پالایش نفت بندرعباس و از محل اعتبارات مسئولیت اجتماعی این شرکت، بودجه مکفی جهت تهیه ۲۰۰ عدد کولر و تجهیزات سرمایشی برای نصب در زندان های استان هرمزگان اختصاص یابد.

وی با اشاره به اینکه دادگستری هرمزگان با استناد به بند ۲ اصل ۱۵۶ قانون اساسی و مواد ۲۲، ۲۹۰ و ۲۹۳ قانون آیین دادرسی کیفری به منظور نظارت و احیای مسئولیت اجتماعی شرکت های بزرگ پیشگام می باشد، یادآور شد: دستگاه قضایی استان هر ساله از طریق مکاتبات گسترده و مستمر با شرکت ها و بنگاه های اقتصادی و نظارت و پیگیری نسبت به مطالبه‌گری برای ایفای نقش آنها در جهت عمل به مسئولیت های اجتماعی‌شان اقدام می نماید که در این خصوص می توان به اقدامات بسیار خوبی که در حوزه مقابله با کرونا، فقر زدایی، آموزش و اشتغالزایی صورت گرفته، اشاره نمود.

این مقام قضایی در ادامه ، اتخاذ تمهیدات لازم جهت تأمین بودجه برای رفع نیازهای بهداشتی، درمانی، آموزشی، فرهنگی و رفع معضلات زیست محیطی، مبارزه با اعتیاد، فقر و بیکاری، کمک به خانواده زندانیان نیازمند، کمک به کودکان کار و کارگران فصلی و سایر مسائل مرتبط با این حوزه از محل اعتبارات مسئولیت اجتماعی شرکت ها و بنگاه های اقتصادی را از دیگر اقدامات دستگاه قضایی استان هرمزگان در این خصوص برشمرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین حمایت ها و اقدامات انجام شده از سوی شرکت پالایش نفت بندرعباس به منظور عمل به مسئولیت های اجتماعی جهت تأمین تجهیزات مورد نیاز زندان های استان هرمزگان را بسیار شایسته و قابل تحسین عنوان کرد.

مجتبی قهرمانی در همین رابطه ضمن تقدیر از حمایت‌ها و پیگیری های مهندس هاشم نامور مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس گفت: این حمایت ها به طور قطع از یک سو موجب بهبود وضعیت رفاهی زندانیان و ارتقای سطح کیفی امکانات در زندان بندرعباس می شود و از سوی دیگر با رفع نواقص و کمبودها، تأثیر بسزایی در اصلاح و باز اجتماعی شدن مددجویان خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت پالایش نفت بندرعباس نیز در این مراسم ضمن تشکر از هیئت مدیره این شرکت برای همراهی و توجه به حوزه مسئولیت های اجتماعی گفت: با توجه به هماهنگی های صورت گرفته در رابطه با فرسودگی تجهیزات سرمایشی زندان های استان و ضرورت چاره اندیشی برای حل این مشکل در آستانه فصل گرما، از محل اعتبارات مسئولیت اجتماعی، ۲۰۰ دستگاه کولر گازی با اعتبار ۳۲ میلیارد ریال تهیه و تحویل اداره کل زندانهای هرمزگان شد.

هاشم نامور افزود، رسالت اصلی پالایشگاه تولید و تأمین سوخت مورد نیاز جامعه است اما در کنار این وظیفه، توجه به توسعه و رشد جامعه پیرامونی در قالب ایفای مسئولیت های اجتماعی نیز در استراتژی شرکت پالایش نفت بندرعباس قرار دارد که در این زمینه اقدامات گسترده ای در حوزه های مختلف از جمله بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، آموزش عالی، توسعه شهری و روستایی و ... صورت گرفته است.

انتهای پیام /

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار