تابناک-رئیس کل دادگستری هرمزگان از رفع تصرف بیش از ۲۸۰۰ متر مربع از اراضی دولتی در جزیره قشم پس از شناسایی تغییرات فیزیکی آن توسط سامانه سپاس خبر داد. 
کد خبر: ۱۰۴۹۷۵۰
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۳ 11 June 2022

به گزارش تابناک هرمزگان رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اظهار داشت: در پی اعلام سامانه ماهواره ای سپاس مبنی بر شناسایی تغییرات فیزیکی در تعداد ۵ قطعه از اراضی خالصه دولتی به مساحت ۲ هزار و ۸۷۹ متر مربع در قشم، به دستور دادستان عمومی و انقلاب این شهرستان، اراضی مورد نظر رفع تصرف شد.

 

مجتبی قهرمانی در ادامه افزود: ۴ قطعه از این زمین‌ها در خارج از محدوده طرح هادی روستای کابلی و یک قطعه از آن در نوار ساحلی روستای زیارت قرار داشت که طی سالهای اخیر، بدون اخذ مجوز قانونی توسط سودجویان تصرف شده بود.

 

وی همچنین با بیان اینکه ارزش تقریبی اراضی رفع تصرف شده سی میلیارد و هشتصد و نود و پنج میلیون ریال می باشد، خاطر نشان کرد: این رفع تصرفات توسط یگان حفاظت از اراضی ملی و دولتی منطقه آزاد با همکاری مأموران نیروی انتظامی انجام شده است.

 

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین در پایان با اشاره به ضرورت مقابله هدفمند و مستمر با متخلفان حوزه زمین‌خواری تصریح کرد: حفاظت از اراضی ملی و دولتی، عزم همگانی دستگاه های مسئول را به منظور اجرای تدابیر پیشگیرانه، مقابله بهنگام و تسریع در اجرای احکام می طلبد.

 

گفتنی است؛ سامانه ماهواره‌ای سپاس به منظور نظارت و جلوگیری از ساخت و ساز‌های غیرمجاز در استان هرمزگان با پیگیری دستگاه قضایی استان و همکاری استانداری و سازمان جغرافیایی ارتش از ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ به صورت رسمی افتتاح و فعالیت خود را آغاز کرده است و بر اساس اطلاعاتی که از ماهواره دریافت می‌کند ضمن پایش ساخت و سازها، تغییراتی که بر روی اراضی اتفاق می‌افتد را به نهادهای متولی و دستگاه‌های نظارتی اعلام می کند.

 

انتهای پیام /

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار