تابناک هرمزگان// در راستای پیشگیری از تبعات و سوء مصرف مواد مخدر و کاهش آسیبهای اجتماعی ناشی از آن در جامعه جلسه شورای هماهنگی با مواد مخدر در فرمانداری بندرعباس برگزار شد .
کد خبر: ۱۰۷۸۰۸۵
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۴۹ 20 November 2022

 

جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر بندرعباس برگزار شد

 

به گزارش تابناک از هرمزگان//  جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر به ریاست محمد مرودی فرماندار بندرعباس و با حضور سرکار خانم نرگس منتظری تختی مدیرکل دفتر امور زنان و خانواده استانداری با دستور کار ساماندهی وضعیت نگهداری معتادین زن در مراکز اقامتی ترک اعتیاد و اقدامات بهزیستی در خصوص پیشگیری ،کنترل و کاهش آسیبهای اجتماعی و بیان مسائل و مشکلات اعتیاد زنان در مناطق پرخطر شهرستان بندرعباس در محل سالن کنفرانس این فرمانداری برگزارشد.

فرماندار بندرعباس در این نشست ضمن مهم خواندن پیشگیری از اعتیاد به عنوان یک مسأله اجتماعی مهم گفت: علل و عوامل گرایش به اعتیاد و متغیرهایی که در گرایش به مواد مخدر تاثیرگذار هستند باید کنترل شود، امروز نهادهای فرهنگی با مسئولیت سنگینی که برعهده دارند اگر هماهنگ عمل نکنند هر روز آسیب ها بیشتر خواهد شد.

وی در ادامه گفت: باید از ظرفیت بخش خصوصی، انجمن های مردم نهاد و اقشار مردم، هم چنین فضای مجازی، رسانه ها و دستگاه های تبلیغی و فرهنگی برای پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر استفاده کرد.
وی یکی دیگر از آفت های حوزه اعتیاد را بخشی و جزیره ای نگریستن فعالیت ها دانست که منجر به هدررفت منابع و عدم کارآیی می شود اما با تشریک مساعی و هم افزایی مابین دستگاه ها و سازمان های مردم نهاد می توان به نتایج مطلوب و اثربخشی رسید.
محمد مرودی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد : اعتیاد زنان به مواد مخدر بزرگترین ضربه به کانون خانواده است که عواقب و اثرات جبران ناپذیری را به همراه خواهد داشت که دستگاههای متولی باید با همدلی و همکاری در این حوزه اقدامات و فعالیتهای تاثیر گذار داشته باشند .
صفورا دریا پیمای هرمزی سرپرست اداره بهزیستی شهرستان بندرعباس نیز در این جلسه به ارائه گزارشی از وضعیت حال حاضر مراکز ترک اعتیاد بانوان در سطح شهرستان و خدمات و اقدامات مورد ارائه به این گروه از جامعه هدف پرداخت .

انتهای پیام//

برچسب ها: مواد مخدر
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار