تابناک هرمزگان// همزمان با هفته حمایت از بیماران کلیوی رئیس بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) میناب بیماران کلیوی دیالیزاین بیمارستان را مورد تفقد و دلجویی قرار داد.
کد خبر: ۱۰۷۸۴۶۷
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۴ 22 November 2022

به گزارش تابناک از هرمزگان//دکتر یدالله رئیسی ماکیانی گفت : به مناسبت هفته حمایت از بیماران کلیوی  مراسمی جهت دلجویی از بیماران با حضور دکتر مدنی مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان میناب در محل بخش دیالیز با همکاری حمیده بازیار مسئول بخش دیالیز و پرستاران بخش مذکور انجام شد.

حمیده بازیار با توصیه هایی جهت پیشگیری از بیماریهای کلیوی و  آگاهی بخشی به بیماران عنوان داشت :مصرف مایعات وآب به میزان کافی ، ادرار کردن به موقع وتخلیه کامل مثانه ، رعایت بهداشت به خصوص درناحیه ادراری وتناسلی، محافظت ازکلیه ها دربرابر سرما وضربه،  تنظیم میزان قندخون وفشارخون درحد طبیعی از راهکارهای کاهش آسیب به کلیه ها است.

 در این مراسم دکتر مدنی , دکتر رئیسی به همراه مدیر بیمارستان ,مترون و مسئول بهبود کیفیت با اهداء گل و شیرینی از بیماران دلجویی و عیادت کردند و از آنها مشکلات و موانع درمانی را جویا شدند ، همچنین در جهت تسریع و تامین تخت های دیالیز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی به بیماران قول پیگیری و مساعدت داد.

بخش دیالیز بیمارستان میناب 120 بیمار دیالیز دارد که هر بیمار بطور میانگین در ماه بین 13 تا 15 جلسه خدمات دیالیز رایگان دریافت می کنند لذا با توجه به میانگین 1300 جلسه در ماه 1300 برای این بیماران  و احتساب هزینه انجام هر نوبت دیالیز6 میلیون ریال می توان اظهار داشت که در شش ماه ابتدایی سال جاری 45 میلیارد ریال خدمات رایگان برای بیماران دیالیزی انجام شده است .

انتهای پیام//

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار