تابناک هرمزگان// معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: امیدواریم استقرار سرکنسولگری چین در استان منجر به تسهیل فرآیندها و تسریع در صدور ویزا شود.
کد خبر: ۱۰۸۰۳۱۷
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۸ 03 December 2022

به گزارش تابناک از هرمزگان//احسان کامرانی در نشست با لی‌یویانگ کنسول جمهوری خلق چین، اظهار داکردشت: مقدمات اولیه استقرار و فعالسازی سرکنسولگری چین در بندرعباس مهیا شده است و آمادگی هر گونه همکاری در این حوزه وجود دارد.

وی افزود: افزایش تعاملات در بخش‌های اقتصادی و تجاری جزو خواسته‌های مشترک دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین است و امیدواریم استقرار سرکنسولگری در استان منجر به تسهیل فرآیندها و تسریع در صدور ویزا شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، تاکیدکرد: در بخش‌های علمی و دانشگاهی نیز ضرورت دارد تبادل دانشجو و استاد بین دانشگاه‌های چین و ایران به خصوص دانشگاه های استان هرمزگان انجام شود.

کامرانی عنوان‌کرد: زمینه‌های مشترک در حوزه‌های محیط‌زیستی، اقتصاد دریا محور و جزایر وجود دارد که می‌توان با حضور کارشناسانی از دو کشور در این زمینه فعالیت‌هایی را ساماندهی و اجرایی کرد.

وی خاطرنشان‌کرد: استقرار سرکنسولگری در استان هرمزگان می‌تواند به استحکام و تسهیل روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری خلق چین کمک کند و در این راستا تعریف خط پروازی مستقیم از چین به هرمزگان می‌تواند راهگشا باشد.

انتهای پیام//

منبع: ایسنا
برچسب ها: سرکنسولگری چین
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار