مدیر فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد هرمزگان خبرداد
تابناک هرمزگان// مدیر فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد هرمزگان از رشد ۷.۵ درصدی تولید تختال طی ۹ ماه سال جاری در این شرکت خبر داد و گفت: در بازه زمانی یادشده میزان تولید در فولاد هرمزگان از یک‌میلیون و ۱۲۶ هزار تن تختال عبور کرد.
کد خبر: ۱۰۸۶۴۸۱
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۹ 09 January 2023

 

به گزارش تابناک از هرمزگان//حامد جمشیدی‌نیا تصریح کرد: علی‌رغم اینکه به‌دلیل برخی محدودیت‌ها ازجمله برق، توقفات تولید نسبت به مدت مشابه سال قبل بیشتر بوده است، حجم تولید شرکت با تلاش کارکنان حدود ۷.۵ درصد افزایش یافته و این رشد نشان‌دهنده پیشرفت و بهبود مستمر، افزایش روحیه و کار تیمی و خلاقیت تمامی کارکنان و تیم رهبری فولاد هرمزگان است.

وی در تشریح برنامه‌های راهبردی این شرکت برای افزایش کمی و کیفی محصولات خاطرنشان کرد: واحد فولادسازی شرکت فولاد هرمزگان در سال ۱۴۰۱ در راستای تحقق اهداف استراتژیک سازمان شامل افزایش تولید، افزایش کیفیت و کاهش مصارف و هزینه‌ها در قالب پروژه‌های بهبود اقدامات بسیار خوبی انجام داده است. در این راستا، تیم‌های هر پروژه از طریق کار گروهی، مشارکت و تفکر جمعی و با استفاده از خلاقیت افراد، موفق به کسب دستاوردهای زیادی ازجمله ثبت رکوردهای متعدد در زمینه کاهش مصرف انرژی و نسوز، کاهش زمان مستقیم کاری یا Power On، کاهش زمان آماده‌سازی کوره‌ها و توقفات اضطراری، افزایش سرعت عملیات متالورژی ثانویه در کوره‌های پاتیلی، افزایش سرعت ریخته‌گری تا ۱.۶ متر در هر دقیقه و کاهش ذوب‌های خارج از سفارش مشتریان طی ماه‌های متوالی به میزان صفر درصد بوده است.

مدیر فولادسازی و ریخته‌گری مداوم شرکت فولاد هرمزگان از پروژه کاهش توقفات جمع‌آوری سرباره به‌عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌هایی که تحولی در افزایش سرعت تولید و کاهش توقفات ایجاد کرد و منجر به افزایش ناگهانی تولید شد نام برد و اظهار کرد: پس از حدود سه سال تلاش و ممارست تیم‌های مربوطه، در نهایت در شهریورماه امسال موفق به کاهش و حتی حذف توقفات جمع‌آوری سرباره شدیم. در این راستا، دو پروژه ثبت اختراع شد که حاصل ایده‌پردازی و خلاقیت دو نفر از کارکنان خلاق فولادسازی بود؛ به‌نحوی‌که با مقایسه میزان تولید نسبت به سال گذشته، حدود ۷۰ هزار تن افزایش ظرفیت تولید در فولاد هرمزگان به وجود آمد.

به گفته جمشیدی‌نیا، از ابتدای سال ۱۴۰۱ شرکت فولاد هرمزگان توانسته است پنج رکورد ماهانه تولید تختال و دو رکورد تولید روزانه را به ثبت برساند. همچنین میزان تولید در ۹ ماه امسال بیشترین تولید ثبت‌شده از ابتدای راه‌اندازی در فولاد هرمزگان بوده است که همه این دستاوردهای قابل‌تحسین حاصل تلاش جمعی مجموعه بوده است.

وی ابراز امیدواری کرد در سه ماه پایانی سال با کاهش محدودیت‌های گاز و امکان تولید یا تأمین آهن اسفنجی موردنیاز، بتوان از ظرفیت اسمی عبور کرد تا رکورد جدیدی در تولید سالانه تختال فولاد هرمزگان به ثبت برسد و در ادامه نیز با ادامه برنامه‌های بهبود فرایند در تمامی مجموعه‌های فولاد هرمزگان و اجرای پروژه‌های توسعه‌ای و افزایش ظرفیت در واحد فولادسازی، شاهد توسعه روزافزون شرکت باشیم.

انتهای پیام//

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار