تابناک هرمزگان// رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: ۱۸۴ وسیله نقلیه توقیفی در پرونده های مواد مخدر استان ‌با برگزاری مزایده فروخته شد.
کد خبر: ۱۰۸۷۸۰۱
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۴۰۱ - ۰۸:۲۱ 16 January 2023

به گزارش تابناک از هرمزگان// مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان از تعیین تکلیف 184 وسیله نقلیه توقیفی پرونده‌های مواد مخدر این استان به ارزش بیش از 242 میلیارد ریال خبر داد.

وی اعلام کرد: با توجه به دستور رئیس قوه قضاییه برای تسریع در تعیین تکلیف اموال توقیفی در پرونده‌های موادمخدر و نامه دادستان کل کشور در این خصوص، در جریان برگزاری جلسه کمیته حقوقی و قضایی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان با حضور معاون قضایی دادستان کل کشور در خصوص تعیین‌تکلیف وسایل نقلیه توقیفی در پرونده‌های مواد مخدر و در مواردی که سه ماه تا 6 ماه از توقیف آنها گذشته است به منظور جلوگیری از تضییع اموال و تخریب آنها و در راستای اجرای مفاد ماده 215 قانون مجازات اسلامی و شیوه‌نامه ابلاغی، مقرر شد؛ در کوتاه‌ترین زمان ممکن با برگزاری مزایده نسبت به فروش آنها اقدام گردد و وجه حاصل تا تعیین تکلیف نهایی در حساب مشخصی نگهداری شود.

مجتبی قهرمانی در ادامه افزود: بر این اساس، مزایده فروش 184 وسیله نقلیه موجود در پارکینگ های استان هرمزگان با حضور 2 هزار و سیصد و پانزده نفر شرکت کننده برگزار گردید و برندگان آن مشخص شدند.

وی با بیان اینکه مبلغ حاصل از فروش این وسایل نقلیه بیش از 242 میلیارد و ششصد و نود یک میلیون ریال بوده است، تصریح کرد: تمامی مراحل این مزایده توسط شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر تحت نظارت نماینده دادستان عمومی و انقلاب بندرعباس برگزار شده است.

قهرمانی همچنین خاطرنشان کرد: با توجه به تأکیدات ریاست محترم قوه قضاییه، پارکینگ مواد مخدر استان ساماندهی شد و هم اکنون هیچ وسیله نقلیه توقیفی مربوط به قبل از سال 1399 در این پارکینگ وجود ندارد و دستورات لازم جهت مزایده و فروش حدود 300 دستگاه موتورسیکلت و خودروی مربوط به سال 1399 و بعد از آن نیز صادر شده است که به زودی اطلاع رسانی می شود.

رئیس کل دادگستری هرمزگان در پایان با تأکید بر جدیت دستگاه قضایی در ضربه زدن به بنیان‌های اقتصادی قاچاقچیان و مصادره اموال حاصل از پولشویی و تجارت مواد مخدر، خاطرنشان کرد: با توسل به اقدام‌های پیشگیرانه و برخورد قاطع و بدون اغماض برای خشکاندن ریشه‌های قاچاق موادمخدر از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم شد و در راستای عمل به وظایف قانونی عرصه را بر سوداگران مرگ تنگ خواهیم کرد.

انتهای پیام//

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار