مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای؛
مدیرکل راهداری و حمل ‌ونقل جاده‌ای هرمزگان با اشاره به اینکه قبل از انقلاب تنها ۳۰۰ کیلومتر راه خاکی و شوسه آن هم در مناطق پرجمعیت استان داشتیم، گفت: اکنون به برکت انقلاب از ۹ هزار و ۹۰۰ کیلومتر راه روستایی در استان، پنج هزار و ۳۰۰ کیلومتر آن آسفالت شده است.
کد خبر: ۱۰۸۹۲۸۰
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۷ 25 January 2023
 

به گزارش تابناک از هرمزگان//عباس شرفی اظهار کرد: قبل از انقلاب شهرهای جاسک، پارسیان و بندرلنگه و همچنین بشاگرد و سیریک نیز که آن زمان جزو شهرستان میناب بودند، از راه مناسب برخوردار نبوده اما اکنون راه‌های روستایی این شهرستان‌ها از وضعیت مناسبی برخوردار است.

وی بیان کرد: در حال حاضر تقریبا همه مراکز پرجمعیت و مراکز روستایی بالای ۱۰۰ خانوار هرمزگان به جز ۱۰ روستا از راه آسفالته مناسب برخوردار هستند.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای هرمزگان اظهار کرد: روستاهای «کوه حیدر» و «نیک دشت» بشاگرد، «گوسمند» و «دوین» میناب، «شهرک شهید سلیمانی» سیریک، «انجیردان» بستک، «دشت مارم»، «کوران»، «مهدی آباد» و «توتنگ» بندرعباس از روستاهای بالای ۱۰۰ خانوار استان بوده که آسفالت آن تا پایان سال آینده انجام می شود.

شرفی ادامه داد: برای اجرای این طرح‌ها از محل سفر رییس جمهور ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار مصوب شده که بخشی از این طرح ها در دست اجرا بوده و تا پایان امسال به بهره‌برداری می رسد و مابقی نیز تا پایان سال ۱۴۰۲ به سرانجام می رسد.

وی ابراز کرد: در مجموع از محل مصوبات سفر رییس جمهور ۸۵۰ میلیارد تومان برای ۱۸ طرح راه روستایی و راهداری اختصاص یافت که همه این طرح‌ها براساس تعهدات صورت گرفته در حال اجرا است که ۲ طرح آن شامل پُل ۹ دهانه ۲۰ متری چارک بندرلنگه و بهسازی «تنگ بستک» و «چاه بنادر» شهرستان بستک به اتمام رسیده و مابقی نیز با پیشرفت بالای ۵۰ درصد درحال انجام است.

گفتنی است؛ استان هرمزگان دارای یکهزار و ۷۱۲ روستا و آبادی دارای سکنه است که تاکنون یکهزار و ۱۹۰ روستای آن، از راه روستایی آسفالته برخوردار شده‌اند.

از این تعداد روستا، تعداد یکهزار و ۳۳۱ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارند که یکهزار و ۸۷ روستا معادل ۸۲ درصد از راه مناسب و آسفالته برخوردار شده‌اند.

استان هرمزگان در مجموع دارای ۳۴ کیلومتر آزاد راه ،۷۷۷ کیلومتر بزرگراه، ۶۲۳ کیلومتر راه اصلی و سه هزار و ۲۰۲ کیلومتر نیز راه شریانی و فرعی است.

انتهای پیام//

منبع: ايرنا
برچسب ها: راهداری ، حمل و نقل
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار