تابناک هرمزگان// در پنجمین روز از دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی پروژه‌های حوزه بهداشت و درمان هرمزگان به بهره‌برداری رسید.
کد خبر: ۱۰۹۱۰۴۰
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۰ 05 February 2023

به گزارش تابناک از هرمزگان// همزمان با پنجمین روز  از دهه مبارک فجر، طی مراسمی با حضور استاندار هرمزگان و جمعی از مدیران دانشگاه علوم پزشکی استان، مرکز پزشکی هسته‌ای استان هرمزگان، در بندرعباس به بهره‌برداری رسید.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان در حاشیه این آیین اظهار داشت: کارهای خوبی در حوزه ساخت‌وساز اماکن درمانی استان در حال انجام است اما اصالت و تمرکز کار در این حوزه را بر تأمین تجهیزات پزشکی گذاشته‌ایم.

وی افزود: در تلاش هستیم تجهیزاتی را خریداری و نصب کنیم که پیش از این در استان موجود نبوده و دلیلی شده است برای مراجعه مردم به مراکز درمانی سایر استان‌ها و این روند را از سال گذشته طبق برنامه‌ای مشخص آغاز کرده‌ایم.

استاندار هرمزگان تصریح‌ کرد: امروز بیش از 100 میلیارد تومان تجهیزات جدید برای مراکز درمانی استان به بهره‌برداری رسیده است و دستگاه ساپ‌تک سیتیِ پزشکی هسته‌ای به‌نمایندگی از این طرح‌ها افتتاح شد که  نیمی از استان‌های کشور این دستگاه را ندارند.

وی خاطرنشان کرد: تمرکز دولت به‌روی ارتقای تجهیزات مراکز درمانی استان است و از لحاظ ساختمانی نیز مشکلی در استان نداریم.

این مرکز مجهز به دستگاه ساپ‌تک سیتی است که برای اولین بار در استان هرمزگان راه‌اندازی شده است. در این آیین یک دستگاه سونوگرافی پیشرفته و دو دستگاه نوار قلب توسط یکی از خیّرین استان به دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اهدا شد‌.

بهره‌برداری از این مرکز پزشکی هسته‌ای به‌نمایندگیِ از بیش از 100 میلیارد تومان پروژه در حوزه بهداشت و درمان انجام شد.

انتهای پیام//

برچسب ها: پزشکی هسته ای
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار