معاون قضایی دادگستری هرمزگان:
تابناک هرمزگان- معاون قضایی دادگستری هرمزگان گفت: امسال ۲۱ فقره پرونده قتل عمد در استان به صلح و سازش منجر شده است که همه همکاران قضایی و وکلا، ریش سفیدان، متنفذان و دیگر گروه‌ها در این حوزه مشارکت داشته اند.
کد خبر: ۱۰۹۴۷۶۰
تاریخ انتشار: ۰۹ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۵:۲۰ 28 February 2023

به گزارش تابناک هرمزگان//مظفر حمزه‌ای در مراسم بزرگداشت روز وکیل مدافع و تحلیف ۴۳ وکیل در بندرعباس، افزود: وکلا در برقراری عدالت در جامعه در کنار دستگاه قضایی نقش بسیار تعیین کننده‌ای دارند.

وی با بیان اینکه یکی از رویکردهای دستگاه قضایی، استفاده از نهادهای مردمی مثل شوراهای حل اختلاف است که تاکنون خدمات ارزنده‌ای به جامعه داشته اند، تصریح کرد: وکلا جزو این نهادهای مردمی هستند و در این اقدامات مشارکت مؤثری داشته اند.

حمزه ای اضافه کرد: امسال ۲۱ فقره پرونده قتل عمد در استان به صلح و سازش منجر شده است که همه همکاران قضایی و وکلا، ریش سفیدان، متنفذان و دیگر گروه‌ها در این حوزه مشارکت داشته اند.

وی با بیان اینکه توسعه به عنوان امری اجتناب ناپذیر است و حقوق نقش اساسی در این زمینه ایفا می‌کند و وکیل نیز به عنوان مدافع حق، نقش کلیدی دارد، خاطرنشان کرد: کانون وکلا سالانه پرونده‌های بسیاری به صورت معاضدت انجام می‌دهد و وکالت افراد با توان مالی پایین که توان پرداخت حق الوکاله را ندارند بر عهده می‌گیرد.

رئیس کانون وکلای دادگستری هرمزگان نیز گفت: کانون وکلا برای دفاع از حقوق بنیادین مردم هر ساله شمار زیادی وکیل تسخیری در پرونده‌های دارای شرایط خاص معرفی می‌کند.

علی قاسمی افزود:  ۴۳ نفر از کارآموزان کانون وکلای دادگستری هرمزگان تحلیف و برای دفاع از حقوق مردم سوگند یاد کردند و ۲۳۰۰ وکیل در کانون وکلای دادگستری هرمزگان به حرفه وکالت مشغولند.

انتهای پیام//

برچسب ها: دادگستری
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار