تابناک هرمزگان- دکتر سلمان ضربی مدیر عامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل گفت: پیش از این عملیات دریا ۶ ماه تا یک سال زمان می برد اما ما راه اندازی سکوها را یک ماهه انجام دادیم. حتی توتال و شل هم نتوانستند به این اعداد برسند.
کد خبر: ۱۰۹۵۷۰۹
تاریخ انتشار: ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۹ 06 March 2023

به گزارش تابناک هرمزگان//  سلمان ضربی مدیر عامل مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران  طی نشست خبری جزییات انجام فاز ۱۴ پارس جنوبی نیز با بیان اینکه ایزوایکو یکی از پیمانکاران اصلی توسعه میادین نفتی و گازی کشور بوده است، اظهار داشت: ما کار نصب فاز ۱۲ و ۱۴ را انجام دادیم و در فاز ۱۶ پیمانکار اصلی بودیم، اکنون در پروژه میدان فروزان حضور داریم و اخیرا در توسعه فاز ۱۱ هم برنده شدیم.

ضربی با بیان اینکه سکوی دریایی فاز ۱۴ پارس جنوبی توسط ایزوایکو ساخته شد، گفت: ۴ سکوی ۵۰۰ میلیون فوت مکعبی را در دوره ساخت آماده تجهیز کردیم، ۳۲۵۰ متر مسیرهای دسترسی بین سکوها و فلرها ایجاد کردیم، برای اولین بار مهندسی فاز ۱۱ را در بخش دریا داخلی سازی کردیم.

مدیرعامل ایزوایکو خاطرنشان کرد: در گذشته شرکتهای خارجی به ما اجازه اظهار نظر نمی دادند، در این فاز مهندسی و برنامه ریزی را خودمان انجام دادیم، پیشتازترین پیمانکار اجرای این ابرپروژه بودیم، با روش های نوآورانه در زمینه انتقال سکو به دریا جایگزین پیمانکار خارجی شدیم با بکارگیری روشهای نوآورانه در حوزه اندازه گیری دقیق حجم عملیات دریا را کاهش دادیم.

وی تاکید کرد: قبلا عملیات دریا ۶ ماه تا یک سال زمان می برد اما ما عملیات راه اندازی سکوها را یک ماهه انجام دادیم و این در حالی است که توتال و شل هم نتوانسته بودند به این اعداد برسند.

ضربی ادامه داد: یکی از چالش های ما نصب جکت بود که با صخره آهکی مواجه شدیم اما با مشارکت شرکتهای داخلی توانستیم به خوبی کار حفاری را در عمق ۶۰ تا ۷۰ متری انجام دهیم.

انتهای پیام//

برچسب ها: ایزوایکو
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* :
آخرین اخبار