شرکت فولاد کاوه جنوب کیش پس از گذشت دو ماه از آغاز تولید مستمر خود، با ارسال محموله 20 هزار تنی محصول شمش بیلت، نخستین تجربه صادراتی خود را به مقصد اردن رقم زد و توانست در سال اقدام و عمل، جزو نخستین عاملان تحقق این مهم باشد.
کد خبر: ۲۲۷۸۹۰
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۶ 11 May 2016
به گزارش تابناک هرمزگان، علی دهاقین، مدیرعامل شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در این زمینه اظهار نمود: نخستین محموله شمش (بیلت) شرکت فولاد کاوه جنوب کیش با استاندارد BS4446 به میزان 20 هزار تن به مقصد کشور اردن صادر خواهد شد و این اقدام عملی در راستای اقتصاد مقاومتی تنها دو ماه پس از تولید مستمر این شرکت رخ داده که در جایگاه خود نمونه‌ای مثال زدنی است؛ چراکه معمولاً صنایعی از این دست بعد از حدود یکسال تولید توانایی صادرات را خواهند یافت.

مدیرعامل شرکت فولاد کاوه جنوب کیش ضمن تقدیر و تشکر از کارکنان تلاشگر این شرکت در راستای افزایش تولید خبر از افزایش پیشنهادهای خرید از شمال آفریقا،ترکیه و کشورهای حوزه خلیج‌فارس داد و تصریح کرد: این محموله 20 هزارتنی به صورت قرارداد C&F منعقد شده که در نوع خودش قابل توجه است.

وی از حمایت‌های موثرمهندس سعیدی کیا ریاست بنیاد مستضعفان و مهندس اتابک مدیرعامل شرکت کاوه پارس در راستای حمایت ازاولین صادرات شمش این شرکت تجلیل و قدردانی کرد و ادامه داد: کلیه مراحل حمل از کارخانه و تحویل تا عرشه کشتی توسط پرسنل بازرگانی فولاد کاوه انجام شده است.

وی در ادامه اذعان داشت: شرکت‌های فولادی تمایل دارند که صادرات خود را به صورت FOB انجام بدهند، اما نخستین قرارداد صادراتی این شرکت در مقصد تحویل خریدار خواهد شد. همچنین پس از دو سال کاهش قیمت، بازار افزایش قیمت را تجربه کرده و در این راستا اهتمام شرکت به حضور مستمر در بازارهای صادراتی و تحویل کالا در زمان مقرر به خریدار می‌باشد.

مدیرعامل شرکت فولاد کاوه جنوب کیش به تلاش این شرکت برای حضور دائمی در بازارهای صادراتی اشاره کرد و افزود: در سال پیش رو 70درصد از برنامه تولید که معادل 40 هزار تن شمش در ماه می‌باشد، به کشورهای مختلف صادر خواهد شد این علاوه بر صادرات آهن اسفنجی است که هم اکنون در حال انجام است.

دهاقین از رویکرد جدید فروش شرکت نیز خبرداد و تصریح کرد: در گذشته محصولات بعضاً به صورت تحویل درب کارخانه یا به صورت ریالی انجام می‌شده است که با رویکرد جدید، اقلام صادراتی به صورت FOB و C&F به فروش می‌رسد که عایدی بیشتری برای شرکت به همراه خواهد داشت.

وی در پایان، نخستین محموله شمش بلیت صادراتی را دارای مقطع 130 در 130 عنوان کرد و افزود: این مجموعه با بهره‌وری از آخرین تکنولوژی روز دنیا دارای قابلیت تولید شمش‌هایی با مقاطع 150 در 180،150 در 180 و 200 در 200 با استاندارهای مورد قبول، خصوصاً تولید شمش‌های آلیاژی می‌باشد.
اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار