رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران گفت: با توجه به پتانسیل هایی که در شناسایی ذخایر عناصر نادر خاکی ایجاد شده،ذخایر این مواد معدنی 4برابر می شود.
کد خبر: ۳۷۷۲۲۰
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۵ - ۲۲:۳۲ 13 February 2017
به گزارش تابناک : مهدی کرباسیان با اشاره به اینکه ایمیدرو، برنامه شناسایی و تولید عناصر نادر خاکی را برای نخستین بار در دولت یازدهم آغاز کرد، گفت: مرکز تحقیقات فراوری مواد معدنی از سال گذشته در عناصر نادر خاکی فعال شده و سال قبل رونمایی از 6 عنصر یا فلز نادر آغاز شد .

وی در ادامه تصریح کرد: تولید نیمه صنعتی فلزات قیمتی یا عناصر نادر خاکی از خرداد ماه سال آینده آغاز می شود. 

رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران افزود: حجم عناصر نادر خاکی که تا قبل از سال 95 حدود 300 هزار تن بود ، با شناسایی ذخایر جدید اکنون این ظرفیت به یک میلیون و 200 هزار تن افزایش یافته است. 

کرباسیان با اشاره به اینکه تاکنون 10 آنومالی عناصر نادر خاکی ثبت شده است، اظهار کرد : طبق بررسی ها منطقه گزستان در شرق بافق دارای بیشترین ذخیره عناصر نادر خاکی است. همچنین در منطقه سنگان پنج محدوده امیدبخش معدنی مشخص شده است. 

به گفته وی ؛ ایمیدرو در سال 93 طرح عناصر نادرخاکی را در حوزه اکتشاف و تولید تدوین کرده ضمن اینکه در دو ناحیه ایران مرکزی و ناحیه شمال شرق و شمال غرب به وسعت 24 هزار کیلومترمربع فعالیت های اکتشافی عناصر نادر خاکی انجام شده است. 
منبع : میزان
برچسب ها: تابناک ، استان ها ، خبرروز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار