دبیرستاد انتخابات کشور گفت:شاهد تبلیغات برخی از افراد به عنوان کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری در فضای مجازی و رسانه ها هستیم که شورای نگهبان در بررسی صلاحیتها این تخلفات را مدنظر قرار می دهد.
کد خبر: ۳۹۱۷۴۴
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۳:۴۲ 09 March 2017

به گزارش تابناک : علی پورعلی مطلق، دبیر ستاد انتخابات کشور در گفتگو با برنامه« بدون خط خوردگی» رادیو گفت وگو،  با بیان اینکه انتخابات میاندوره ای خبرگان همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار می شود گفت:  کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به مدت ۵ روز از تاریخ ۲۲ فروردین ماه تا ۲۶ فروردین ماه میتوانند با مراجعه به ستاد انتخابات وزارت کشور در این انتخابات ثبت نام کنند.

وی با اشاره به اینکه در ۲۹ اردیبهشت ماه سه انتخابات از جمله انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای شهر و روستا و میاندوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به صورت همزمان برگزارخواهدشد، ادامه داد: البته مقدمات برگزاری این سه انتخابات هر کدام بر اساس زمانبندی جداگانه ای پیگیری میشود.

پورعلی مطلق بابیان اینکه بعد از ثبت نام کاندیداها در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری شورای نگهبان بر اساس زمانبندی مشخص شده صلاحیت افراد ثبت نام کننده را مورد بررسی قرار میدهد، ادامه داد: بعد از اینکه شورای نگهبان نظرنهایی خود را در ارتباط با بررسی صلاحیت ها به ما اعلام کرد، کاندیداهای این انتخابات ۲۰ روزفرصت دارندکه تبلیغات خود را انجام دهند.

این مقام مسئول در وزارت کشور با بیان اینکه هرگونه تبلیغات زود هنگام از سوی کاندیداهای انتخابات ممنوع و مورد پیگیری قرار میگیرد، در پاسخ به این سوال که اکنون در حال حاضر شاهد تبلیغات برخی از افراد به عنوان کاندیدای احتمالی ریاست جمهوری در فضای مجازی و رسانه ها هستیم، افزود: قطعا این امر تخلف است و دستگاههای مسئول این تخلفات را ثبت و ضبط میکنند و شورای نگهبان در بررسی صلاحیتها این تخلفات را مدنظر قرار میدهد.

پورعلی مطلق با بیان اینکه تا این لحظه تخلف فراگیری نداشته ایم که قابل کنترل نباشد، اظهارکرد: انتخابات میاندوره ای خبرگان در ۲۹ اردیبهشت ماه برگزار نمیشود و براساس نظر هیات رئیسه خبرگان این انتخابات همزمان با انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار خواهد شد.منبع : مهر

برچسب ها: تابناک ، استان ها ، خبرروز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: