مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: 12 میلیون تن کالای غیرنفتی در چهارماه نخست امسال از بندرشهید رجایی به خارج از کشور صادر شده که در همسنجی با پارسال 11 درصد رشد داشته است.
کد خبر: ۴۷۴۷۶۶
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۲ 08 August 2017
به گزارش تابناک : اله مراد عفیفی پور روزسه شنبه درتشریح عملکرد چهار ماهه نخست امسال بندر شهید رجایی در جمع خبرنگاران افزود: این کالاها بیشتر شامل مواد معدنی، صنایع فلزی، صنایع پتروشیمی، مواد غذایی و روغنی است. 
وی بیان داشت: این کالاها به چین، هند، کره جنوبی، ژاپن، ترکیه، امارات متحده عربی و کشورهای اروپایی صادر شده است. 
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهارکرد: بندر شهید رجایی سهم 64 درصدی صادرات کالاهای غیرنفتی در بین بنادر کشور دارد. 
عفیفی پور یادآورشد: در این مدت همچنین یک میلیون تن کالا از بندرشهید رجایی به کشورهای افغانستان و همسایگان دریای خزر ترانزیت شده است. 
مدیر کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: توسعه مرحله سوم ترمینال کانتینری به هشت میلیون کانتینر، تامین و تجهیزات مرحله دوم ترمینال کانتینری تا پایان سال 96 و ساخت سه پست اسکله 100 هزار تنی برای تامین نیاز پالایشگاهی تا 2 سال آینده از طرح های شاخص بندرشهید رجایی است. 
عفیفی اضافه کرد: در مجموع 28 میلیون تن کالای غیر نفتی در این مدت چهار ماه از بنادر استان هرمزگان به کشورهای اروپایی و آسیای میانه و شرقی صادر شده است. 
بندرشهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری کشور درغرب بندرعباس واقع شده و بیش از 60 درصد صادرات و واردات کشور از این بندر انجام می شود.

منبع : ایران اکونومیست 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار