فرمانده سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان از مساجد به عنوان دژهای مستحکم و تسخیرناپذیر در برابر توطئه های دشمنان یادکرد و گفت: ۱۱۰ مسجد در روستاهای بدون مسجد هرمزگان احداث می شود.
کد خبر: ۵۷۶۶۳۰
تاریخ انتشار: ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۸ 09 March 2018

به گزارش تابناک : سردار رضا ترابی در همایش بزرگداشت سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد در سالن اجتماعات حسینیه عاشقان ثارالله ضمن تبریک ولادت باسعادت صدیقه کبری(س)، ابراز امیدواری کرد که خروجی برنامه های کانون های مساجد ترویج و نهادینه سازی سبک زندگی علوی و فاطمی باشد.

وی با اشاره به اجرای طرح های تحول محلات با محوریت مساجد، افزود: مسجد از صدر اسلام همواره محور فعالیت های مختلف جوامع اسلامی بوده است و سپاه پاسداران نیز از نیمه سال جاری در راستای تقویت مسجد اقدام به راه اندازی قرارگاه های طرح تحول محلات کرد.

سردار ترابی از وجود ۲۵قرارگاه طرح تحول محلات در شهر بندرعباس خبرداد و عنوان کرد: در این طرح، مسجد قرارگاه، امام جماعت فرمانده قرارگاه و اهالی محله سربازان قرارگاه محسوب می شوند.

وی با ذکر این نکته که طرح تحول با هدف رفع مظلومیت از مساجذ اجرا می شود، ادامه داد: ماموریت سربازان این قرارگاه به فرماندهی امام جماعت مسجد ابتدا ایمن سازی خود در برابر تهاجم سنگین دشمن و سپس ترویج فرهنگ مسجدی در بین اقشار مختلف و جذب آنها به خانه های امن الهی است.

این یادگار دوران هشت سال دفاع مقدس با اشاره به برنامه های سخت افزاری سپاه در حوزه مساجد، اضافه کرد: مجموعه سپاه در سال ۹۵ در استان هرمزگان ۵۰  باب مسجد را در مناطق فاقد مسجد احداث و تقدیم مردم کرد.

وی با بیان اینکه شمار مسجد های احداث شده در سال جاری نیز تاکنون به بیش از ۴۰ مسجد رسیده است، خاطرنشان کرد:  در سال آینده ۱۱۰ مسجد در روستاهای بدون مسجد استان هرمزگان ساخته خواهد شد.

 

 

 

منبع : ذاکرنیوز 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار