اصغر سلیمی معتقد است با توجه به سیاست‌های ابلاغی اقتصاد مقاومتی باید توجه ویژه‌ای به تولید ملی شود.
کد خبر: ۵۷۸۰۹۸
تاریخ انتشار: ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۰ 12 March 2018

به گزارش تابناک : اصغر سلیمی نماینده سمیرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید به تولید ملی توجه ویژه‌ای صورت گیرد گفت: مقام معظم رهبری سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کردند و دو سال را با همین عنوان نامگذاری کردند که نشان از اهمیت این موضوع دارد.

وی با تاکید بر اینکه برای پیش‌برد اهداف اقتصاد مقاومتی باید به دنبال جذب سرمایه گذار با مدیریت واحد باشیم، ادامه داد: اگر سرمایه‌گذار با چند گانگی رو به رو شود، فراری می‌شود.

نماینده مردم سمیرم در مجلس با بیان اینکه برای رسیدن به اهداف اقتصاد مقاومتی نیاز به هماهنگی بین وزارتخانه‌ها داریم، افزود: به طور نمونه برخی بحث از تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت می‌کنند این درحالی است که این وزارتخانه به یک انسجام خوبی دست پیدا کرده و اگر بخواهیم دوباره این وزارتخانه را تفکیک کنیم، بحران ساز خواهد شد.

اصغر سلیمی با اشاره به اینکه در ابتدای دولت دوازدهم برای آنکه وزرای بیشتری معرفی شود، دولت لایحه تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت را مطرح کرد گفت: آن زمان نیز نمایندگان اعتقاد داشتند که این پیشنهاد به نفع تولید و صنعت و معدن و کشاورزی نیست و تفکیک وزارت صنعت، معدن و تجارت به معنای نابود کردن تولید به خاطر ایجاد بازرگانی هستیم.

وی با تاکید بر اینکه در زمان دولت دهم ادغام وزارت صنایع و معادن با بازرگانی صورت گرفت افزود: آن زمان هم برای آن ادغام کار کارشناسی انجام نشد و با اعتراض‌های گسترده رو به رو شدیم. اما در نهایت این ادغام صورت گرفت که به نفع اقتصاد کشور تمام شد.

نماینده مردم سمیرم در مجلس با بیان اینکه مطرح کردن تفکیک چند وزارتخانه عجولانه است، اضافه کرد: وزارتخانه‌های همچون صنعت، معدن و تجارت در خدمت تولید و اشتغال هستند که نباید اینگونه وزارتخانه‌ها را درگیر مسائلی فرعی کرد.

وی با اشاره به اینکه اکنون مدیریت واحدی بر بخش بازرگانی و صنعت و معدن وجود دارد گفت: کمتر اعتراضی در این مورد شاهد هستیم و به جرات می‌توان ادعا کرد که گویا از همان ابتدا می‌بایست این بخش‌ها در هم تعریف می‌شد.

 

 

 

منبع : تسنیم 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار