معامله‌گران بورس تهران امروز در حالی با تقویت تقاضا در برابر عرضه سهام در اغلب نمادهای معاملاتی روبرو شدند که توئیت شب گذشته رئیس جمهور آمریکا پیرامون برجام پیش‌بینی‌ها از عقب‌نشینی دوباره از مواضع تهدیدآمیز را تقویت کرده است.
کد خبر: ۶۰۲۵۷۴
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۰ 08 May 2018

به گزارش تابناک : شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران (تدپیکس) در پایان معاملات امروز سه شنبه 9 اردیبهشت ماه 97 با افزایش 439واحدی روی رقم 93 هزار و 605 واحد ایستاد.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش 136 واحدی عدد 16 هزار و 638 واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش 617 واحدی به رقم  99 هزار و 783 واحد دست یافت.

شاخص بازار اول اما در حالی با افزایش 383 واحدی به رقم 66 هزار و 640 واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش 556 واحدی عدد  198 هزار و 550 واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش 7 واحدی روی رقم یک هزار و 78 واحد ایستاد.

بر اساس این گزارش، امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی ملی صنایع مس ایران با 44 واحد ، پالایش نفت بندر عباس با 42 واحد و فولاد خراسان با 37 واحد افزایش بیشترین تاثیر مثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت های ارتباطات سیار ایران با 12 واحد، مخابرات ایران با 9 واحد و صنایع پتروشیمی کرمانشاه با 8 واحد کاهش  بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

به گزارش فارس، ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از 187 میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از 843 میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی 48 هزار و 608 نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملاتی شرکت‌های گز سکه، تولیدی و خدمات صنایع نسوز توکا، کارخانجات نساجی بروجرد، فرآورده‌های نسوز پارس، توکا رنگ فولاد سپاهان، فرآورده‌های نسوز آذر و حق تقدم خرید سهام آن، توکا ریل، زرین معدن آسیا، بانک گردشگری از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های حمل و نقل بین‌المللی خلیج فارس، کیمیای زنجان گستران، سپرده‌گذاری مرکزی و تسویه وجوه، بانک گردشگری، صنعت روی زنگان، سیمان فارس، توسعه و عمران شهرستان نائین، سرمایه‌گذاری ساختمان ایران، پشم شیشه ایران، واسپاری ملت، سیمان قاین، فیبر ایران، دارویی رازک متوقف شدند.

به گزارش فارس، امروز در بازار 2 بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد کمتر از 69 میلیون سهم پالایش نفت اصفهان به ارزش کمتر از 10 میلیون تومان کد به کد شد. همچنین 32 میلیون سهم سرمایه‌گذاری خوارزمی به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده انتقال یافت.

در فولاد مبارکه اصفهان اما 17 میلیون سهم به ارزش بیش از 4.5 میلیارد تومان کد به کد شد. همچنین 13 میلیون سهم گروه پتروشیمی سرمایه‌گذاری ایرانیان به ارزش بیش از 1.5 میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده جابجا شد.

در سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی نیز 12 میلیون سهم به ارزش بیش از 1.5 میلیارد تومان کد به کد شد. معدنی و صنعتی چادرملو همچنین با کد به کد شدن 10 میلیون سهم به ارزش بیش از 2 میلیارد تومان روبرو بود. در ایران ترانسفو نیز به 2.5 میلیون سهم به ارزش بیش از 5 میلیارد تومان کد به کد شد.

7 میلیون سهم توسعه معدنی و صنعتی صبانور به ارزش بیش از 1.5 میلیارد تومان با معاملات درون گروهی میان سهامداران عمده روبرو شد و در پالایش نفت بندرعباس نیز بیش از 6.5 میلیون سهم به ارزش بیش از 5 میلیارد تومان کد به کد شد.

امروز همچنین 6 میلیون سهم فولاد کاوه جنوب کیش به ارزش کمتر از 1.5 میلیارد تومان با معاملات درون گروهی همراه بود. در نماد نهادهای مالی بورس انرژی نیز امروز بیش از 2.5 میلیون سهم به ارزش بیش از 1.5 میلیارد تومان کد به کد شد.

براساس این گزارش امروز بورس تهران در حالی با غلبه تقاضا بر عرضه سهام در اغلب نمادهای معاملاتی و حتی صف‌نشینی برخی تک سهم‌ها روبرو شد که توئیت ترامپ در آستانه اعلام مواضع امریکا پیرامون ماندن یا نماندن بر سر پیمان برجام باعث شد، تا بازار سهام با تحلیل‌های امیدوارکننده‌ای روبرو باشد.

برخی تحلیل‌ها بر این سناریو پی‌ریزی می‌شود که توئیت رئیس جمهور آمریکا حاکی از عقب‌نشینی وی از پیمان برجام و به تبع آن احتمالا امتیاز دوباره ایران در مذاکره با 6 کشور جهان است. 

سناریوی دیگر نیز حاکی از باقی ماندن شاکله کنونی برجام و تداوم مذاکره بر سر سایر دغدغه‌ها با چارچوبی جدید حکایت دارد. 

با وجود اما و اگرهای بسیار اما در ساعات پایانی بازار امروز حجم عرضه در نمادهای مختلف مانع از تثبیت قیمت‌ها در سقف کامل مثبت قیمتی شد.

 

 

منبع : فارس

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار