وزارت خارجه قزاقستان تأیید کرد، نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه نیز قرار است در دور نهم مذاکرات صلح سوریه در آستانه شرکت کند.
کد خبر: ۶۰۴۵۴۱
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۵ 12 May 2018

به گزارش تابناک : وزارت خارجه قزاقستان علاوه بر این در بیانیه‌ای تأیید کرده که تمامی شرکت‌کنندگان در این دور از مذاکرات صلح سوریه حضور خود را در این گفتگو‌ها تأیید کرده‌اند.

دفتر مطبوعاتی وزارت خارجه قزاقستان روز چهارشنبه اعلام کرد، دور جدید مذاکرات آستانه درباره سوریه در تاریخ 14-15 می (24 و 25 اردیبهشت) در پایتخت قزاقستان برگزار می‌شود.

بنا بر اعلام وزارت خارجه قزاقستان، علاوه بر ایران، روسیه و ترکیه به عنوان کشور‌های تضمین‌کننده آتش‌بس سوریه، هیأت‌های نمایندگان دولت سوریه و گروه‌های معارض سوری و همچنین نمایندگان سازمان ملل و آمریکا و اردن به عنوان کشور‌های ناظر به این دور از مذاکرات دعوت شده‌اند.

بر اساس این گزارش، نشست‌های دوجانبه و چندجانبه قرار است در روز 24 اردیبهشت ماه و جلسه عمومی نیز در تاریخ 25 اردیبهشت ماه انجام گیرد.

تا کنون 8 دور از مذاکرات آستانه با میانجیگری ایران، روسیه و ترکیه با حضور نمایندگان سوری برگزار شده است. دور پیشین این مذاکرات در پایان آذرماه گذشته برگزار شده بود.

 

 

منبع : فارس

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار