معاون فنی و نگهداری بنادر و دریانوردی هرمزگان از انجام موفقیت آمیز عملیات خارج سازی شناور مغروقه تنگسیر از عمق ۱۷ متری آب های خلیج فارس در دهانه ورودی بندر بهمن جزیره قشم خبر داد.
کد خبر: ۶۲۷۲۳۹
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۳ 06 July 2018

به گزارش تابناک هرمزگان،محمد رضا پور رجبی در خصوص جزییات این خبر اظهار داشت: شناور مغروقه تنگسیر در دهانه ورودی حوضچه بندر چندمنظوره بهمن با محموله کاشی، سرامیک و سنگ بادامی معدنی غرق شده بود.

وی افزود: طی یکسال اخیر، عملیات خارج سازی این شناور مغروقه به همت معاونت فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان و با هدف ارتقاء ایمنی تردد شناوران دریایی به انجام رسید.

به گفته پور رجبی، این شناور با طول ۵۰ متر و عرض ۸ متر در عمق ۱۷ متری دریا واقع شده بود که عملیات مغروقه برداری آن از اردیبهشت ماه سال ۹۶ آغاز و تا پایان فروردین ماه سال جاری ادامه داشت که خوشبختانه با موفقیت به پایان رسید. معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان از پیچیدگی و سختی های عملیاتی این پروژه نیز سخن به میان آورد و خاطرنشان کرد: موقیعت قرارگیری شناور در اعماق دریا به شکلی بود که جریان های شدید آب و باد باعث محدودیت کار زیر دریا می شد؛ به گونه ای که عملیات برش کاری و غواصی در اغلب ساعات روز، امکان پذیر نبود و تیم غواصی فقط یک تا دو ساعت آنهم در شرایط مناسب بین زمان جزر و مد آب قادر به فعالیت بودند./پایان خبر

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار