کد خبر: ۶۲۸۳۹۲
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۹ 10 July 2018

«مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه از صادرات دومین محموله دام زنده از طریق این بندر به مقصد بندر الرویس کشور قطر خبر داد»

 

به گزارش تابناک هرمزگان،نقل قول از واحد اطلاعات و اخبار روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، «قاسم عسکری نسب» ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به فراهم بودن امکانات لازم در بندر لنگه و رونق تجارت دریایی، 300 رأس گوسفند به مقصد  بندر الرویس کشور قطر بارگیری و صادر شد.

وی افزود: صادرات این محموله دام زنده با هماهنگی و همکاری نهادها و ارگانهای ذیربط توسط 2 فروند لنج باری در تیر ماه جاری انجام شد.

عسکری نسب با بیان اینکه اداره بنادر و دریانوردی لنگه محور اصلی توسعه این شهرستان محسوب می شود، گفت: منطقه غرب هرمزگان با وجود پتانسیل بالقوه نوار ساحلی طولانی و مسیرهای متنوع دریایی و نزدیکی با بنادر کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس، از پتانسیل های بالایی در زمینه فعالیت های تجاری و مسافری برخوردار است.

مدیر اداره بنادر و دریانوردی بندرلنگه یاد آور شد: نخستین محموله دام زنده در اوایل خرداد ماه امسال با صادرات دو هزار و200 رأس دام زنده به ارزش 550هزار دلار انجام شد.

شایان ذکر است، مرکز بنادر غرب هرمزگان با مدیریت بر هفت بندر تجاری، مسافری و نظارت بر 575 کیلومتر نوار ساحلی، از جمله بنادر با سابقه و پیشرو در زمینه تجارت کالا و جابجایی مسافر با کشورهای حاشیه خلیج فارس بوده و دومین مرکز مهم تجارت دریایی استان هرمزگان بعد از بندرعباس محسوب می شود که در 160 کیلومتری جنوب غربی بندرعباس واقع شده است./پایان خبر

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار