رئیس اتاق بازرگانی،صنایع،معادن وکشاورزی بندرعباس خبر داد:
کد خبر: ۶۵۲۷۲۴
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۵ 08 September 2018

تابناک هرمزگان- پس از مدتها انتظار بندر السویق عمان افتتاح شد و این بندر که به نوعی می توان آن را ویژه ی تجار ایرانی قلمداد نمود، این قابلیت را دارد که کشتی های کوچک ایرانی ( 3 هزار تن به پایین ) بتوانند در آن پهلو بگیرند و بار آنها با ترک بسیاری از تشریفات دست و پاگیر وارد گمرک شود.

 

به گزارش تابناک هرمزگان، رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی هرمزگان نقل قول از رایزن اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در عمان گفت: این بندر بین مسقط و سوهار واقع شده و نزدیکترین بندر دریایی به جاسک و بندر عباس است و پس از سه سال انتظار افتتاح گردید. هیچ کدام از بنادر عمان ورود و پهلو گرفتن لنج های چوبی را به هیچ عنوان نمی پذیرند اما بندر السویق از این قابلیت برخوردار است که این امر در رونق فعالیت چنین باربرهای دریایی و کاهش تدریجی هزینه حمل و نقل کالا مؤثر خواهد بود.

صباغی زاده افزود: این بندر فرصت بسیار خوبی برای صادرات تره بار است و از همین جا از غرفه داران، باغ داران و اشخاصی که در زمینه تره بار فعالیت می کنند دعوت به عمل می آورم فوراً دست به کار شده و از فرصت پیش آمده جهت اجاره و فعالیت در میدان میوه و تربار ویژه ی ایرانیها که در کنار بندر السویق احداث شده است، بهره کافی را ببرند.

نائب رئیس اتاق مشترک ایران و عمان ادامه داد: یکی از فعالان اقتصادی ایران در عمان اقدام‌ به ساخت میدان میوه و تره بار در بندر مذکور نموده و حتی قول داده است که تا 7 یا 8 ماه از فعالان ایرانی بابت غرفه ها، اجاره دریافت ننماید که در مجموع این اتفاق خوبی است بنابراین، بندر السویق و میدان تره بار احداثی یک فرصت طلایی و بی نظیر برای خوزستانی هست که سریعاً اقدام کنند زیرا در همین یکی دو روز گذشته ده نفر از کرج و تعدادی از شیراز و هرمزگان جهت عقد قرارداد غرفه وارد عمان شده اند.

صباغی زاده خاطر نشان کرد: رایزن ایران در عمان قول داده است که کار مراجعین را در یک روز به انجام خواهد رساند بنابر این متقاضیان در صورت تمایل هر چه سریعتر اقدام نمایند.

لازم به توضیح است که پروازهای ایران به عمان از شیراز بصورت همه روزه انجام می شود و ویزای آن کشور در فرودگاه مسقط بصورت فوری و در ازای 6 ریال عمان صادر می شود.
انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار