رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تأکید کرد:
حجت الاسلام والمسلمین اکبری با اعلام این مطلب که براساس آمار؛ مفاسد اخلاقی طی 10 سال اخیر از شیب مثبت برخوردار بوده است یادآور شد: اقدامات هنجارشکنانه که امنیت اخلاقی جامعه به ویژه نسل جوان را تهدید می‌نماید، با برخورد قاطع و بدون اغماض دستگاه قضایی استان هرمزگان مواجه خواهد شد.
کد خبر: ۶۶۶۴۲۴
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶ 11 October 2018

به گزارش تابناک هرمزگان، دومین همایش رؤسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان هرمزگان درسال 1397 به ریاست حجت‌الاسلام‌والمسلمین اکبری، رئیس کل دادگستری استان برگزار شد.

در جریان این نشست، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با بیان این مطلب که شرایط کنونی کشور، اتخاذ نگاه ویژه و تدابیر متناسب با وضعیت پیش رو را می‌طلبد، ضمن تأکید بر لزوم تلاش مضاعف در روند خدمت‌رسانی به مردم اظهار داشت: عبور از این مرحله حساس نیازمند عزمی همگانی و اهتمام ویژه مسئولین در پیروی از منویات داهیانه رهبر معظم انقلاب اسلامی(مد ظله العالی) به منظور تلاش مستمر و مجاهدت هر چه بیشتر می‌باشد.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان تصریح کرد: بی تردید تلاش جهادگونه و هدفمند، مدیریت منابع مالی و انسانی و همچنین مراقبت نفس و پرهیز از هرگونه فساد؛ بسترساز رضایت‌مندی مردم و ارتقای شاخص‌های سلامت و کارآمدی دستگاه قضایی استان خواهد شد.

حجت الاسلام اکبری در ادامه با اعلام این که 78 درصد از ابلاغ‌های دستگاه قضایی استان هرمزگان از طریق الکترونیک صورت می گیرد یادآور شد: طی سال‌های اخیر قوه‌قضاییه با بهره‌گیری از خدمات الکترونیک موفق گردیده؛  بخش قابل توجهی از وظایف خود را با سرعت و دقت بیشتر به انجام رساند.

وی با بیان این مطلب که دشمن با توسل به اقدامات مذبوحانه و خباثت آلود در صدد بحران آفرینی و اخلال در مسیر توسعه و بالندگی ایران اسلامی است؛ بر لزوم تسریع در فرآیند رسیدگی به پروندهای فساد اقتصادی به منظور دفع توطئه معاندین و ایجاد فضای امید در سطح جامعه تأکید کرد.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان، راهکار برون‌رفت از مشکلات اقتصادی کشور را برخورد قاطع با محتکرین و اخلالگران اقتصادی و حمایت از تولید ملی بر پایه حساسیت و قاطعیت در برخورد با اخلالگران اقتصادی از طریق دقت نظر و تسریع در روند دادرسی و صدور آراء متناسب با کیفرخواست این افراد برشمرد.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری با اشاره به این مطلب که براساس آمار مفاسد اخلاقی طی 10 سال اخیر از شیب مثبت برخوردار بوده است یادآور شد: اهمیت مبارزه با فساد اخلاقی کمتر از مفاسد اقتصادی نیست و در همین رابطه دستگاه قضایی استان هرمزگان با مقابله مستمر و بی‌امان با هنجارشکنان و متجاوزان به عنف، در جهت صیانت از امنیت عمومی و نوامیس مردم گام برمی‌دارد.

وی با اعلام این مطلب که برخی هنجارشکنان فرهنگی با سوء‌استفاده از جشن‌ها و مهمانی‌ها ،اقدام به برگزاری پارتی‌های مختلط شبانه و همچنین عرضه مشروبات الکلی می‌نمایند، خاطرنشان ساخت: اقدامات هنجارشکنانه‌ای از این دست که امنیت اخلاقی جامعه به ویژه نسل جوان را تهدید می نماید، با برخورد قاطع و بدون اغماض دستگاه قضایی استان هرمزگان مواجه خواهد شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان شناسایی، انهدام و مبارزه با جریان‌های تروریستی تکفیری و همچنین توجه به  اجرای به موقع احکام قضایی را از دیگر اولویت‌های دستگاه قضایی استان به منظور تحقق اهداف پیش‌بینی شده براساس برنامه عملیاتی سالانه دادگستری هرمزگان برشمرد.

 این مقام مسئول همچنین از اهتمام ویژه و برنامه‌ریزی صورت گرفته از سوی  دادگستری استان هرمزگان به منظور افزایش روند دیدار و سرکشی از زندان‌ها توسط قضات و مسئولان قضایی، با هدف شناسایی زندانیان مستحق و رسیدگی به مسائل و مشکلات ایشان، خبر داد و در ادامه، پیگیری روند بازدید از زندان‌ها، از سوی رؤساء و دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان هرمزگان را یادآور شد.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان، جدیت قضات دادگستری استان هرمزگان در حفظ حقوق شهروندی، نظارت مستمر بر ضابطین، رسیدگی دقیق به پرونده‌ها، تعیین مجازات متناسب با جرایم ارتکابی و صدور آرای متقن را اموری ضروری در جهت افزایش بهره‌وری و ارتقاء عملکرد دادگستری استان عنوان کرد.

شایان ذکر است: پیش از بیانات رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، هر یک از معاونین دادگستری استان، رؤساء و دادستان‌های حوزه‌های قضایی، گزارشی از مهم‌ترین برنامه‌ها، اقدامات، و دستاوردهای مجموعه تحت امر خویش، بیان نمودند.
انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار