رئیس کل دادگستری استان هرمزگان؛
رئیس کل دادگستری هرمزگان با اعلام این مطلب که جهان امروز تشنه معنویت و اسلام ناب محمدی است از کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به عنوان حرکتی مخلصانه و ارزشمند در راستای احیاء شعائر اسلامی یاد کرد.
کد خبر: ۶۶۸۲۶۸
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۵ 16 October 2018

به گزارش تابناک هرمزگان، حجت الاسلام و المسلمین اکبری در دیدار دبیر و اعضای ستاد اجرایی هشتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) اظهار داشت: اجرای برنامه های کنگره بین المللی امام سجاد (ع) به منظور تعمیم و تعمیق فرهنگ اهل بیت (ع) کاری بسیار نیکو و درخور توجه است. 

وی تصریح کرد: برگزاری کنگره تخصصی امام سجاد (ع) در استان هرمزگان که به صورت خودجوش و مردمی برگزار می گردد؛ حرکتی مخلصانه و ارزشمند در راستای احیاء شعائر اسلامی است که خیرات و برکات فراوانی را به همراه داشته است.

حجت الاسلام و المسلمین اکبری در ادامه به ویژگی های علمی و فقهی رساله الحقوق امام سجاد (ع) اشاره کرد و یادآور شد: سیدالساجدین (ع) در این کتاب ارزشمند ؛حقوق مختلفی از جمله حق توحید، حق مردم، حق والدین نسبت به فرزندان و حق فرزند بر والدین و ... را بیان فرموده اند که چراغ راهی برای تمامی انسان‌هاست.

رئیس شورای قضایی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: اگر زمینه‌ای فراهم شود که رساله‌الحقوق در لایه‌های زندگی مردم وارد شود، بسیاری از آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی از بین خواهد رفت.

رئیس کل دادگستری هرمزگان با تأکید بر لزوم تلاش همگانی برای رفع مهجوریت از رساله‌الحقوق سیدالساجدین (ع)، با پیشنهاد دبیر و اعضای کنگره امام سجاد (ع) مبنی بر برگزاری کلاس‌های آموزش این رساله ارزشمند در ندامتگاه‌های استان موافقت نمود.

وی همچنین اعلام کرد: با توجه به تمهیدات اتخاذ شده از سوی ستاد دیه هرمزگان و در پی‌برگزاری هشتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع)، تعداد هشت نفر از زندانیان جرائم غیرعمد با همکاری خیرین نیک اندیش از زندان‌های استان آزاد و به آغوش جامعه بازگشتند.

علی علامه زاده دبیراجرایی کنگره امام سجاد (ع) نیز در جریان این دیدار گزارش مبسوطی از اقدامات صورت گرفته به منظور برگزاری هرچه بهتر این همایش مهم بین‌المللی ارائه نمود.  

وی راه اندازی مرکز تخصصی صحیفه سجادیه، تربیت بیش از 4 هزار و پانصد مبلغ جوان به عنوان سفیران هدایت، دعوت از اندیشمندان مسیحی، اهل‌سنت و شیعه داخلی و خارجی به کنگره و شناسایی خادمان صحیفه سجادیه را از برکات این رخداد مهم علمی و فرهنگی در استان هرمزگان عنوان کرد.

دبیر کنگره بین المللی امام سجاد(ع) همچنین از هرمزگان به عنوان استان نمونه در زمینه وحدت مذاهب اسلامی نام برد و خاطرنشان ساخت: کنگره بین‌المللی امام سجاد(ع) موجب اتحاد هرچه بیشتر میان برادران شیعه و سنی شده است.

وی برگزاری برنامه‌های بخش استانی با حضور مبلغین مرکز تخصصی صحیفه و برنامه‌های جنبی با حضور مهمانان خارجی و همچنین آغاز نهضت حفظ و تربیت 50 حافظ صحیفه سجادیه را از دیگر آثار و برکات برگزاری هشتمین کنگره امام سجاد (ع) برشمرد و افزود: برگزاری موفق کنگره امام سجاد (ع) رخداد بزرگی است که استان هرمزگان مبدع آن بوده است.

شایان ذکر است: در خاتمه این دیدار دبیر و اعضای اجرایی هشتمین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) با اهدای لوح تقدیر از مساعدت‌های رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در راستای برگزاری هر چه بهتر این همایش بین‌الملل قدردانی نمودند.
انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار