انجمن روزنامه نگاران استان هرمزگان با خانه مدیران کارآفرین استان در راستای تعامل بیشتر و استفاده از ظرفیت‌های یکدیگر تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
کد خبر: ۶۸۰۴۷۵
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴ 16 November 2018

انجمن روزنامه نگاران با خانه مديران كارآفرين استان هرمزگان تفاهمنامه همکاری امضا کردندبه گزارش تابناک هرمزگان، فاطمه رکن‌الدینی رئیس هیأت مدیره این انجمن در صبحانه‌كاری كارآفرينان با انجمن صنفی روزنامه‌نگاران استان هرمزگان، حضور رسانه را در کنار فعالان کسب و کار و اقتصاد استان یک ضرورت عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه کارآفرینان این حوزه در مشاغل مختلفی مشغول به فعالیت هستند این تفاهمنامه می‌تواند زمینه همکاری دو جانبه را بر اساس نیازهای دو طرف فراهم آورد.

وی مهمترین نیاز ضروری را در بخش آموزشی اقتصادرسانه ذکر کرد و افزود: استفاده از تجربیات مدیران موفق در خانه مدیران کارآفرین نقش مهمی برای کمک به تقویت بنیه مالی رسانه‌ها به خصوص مطبوعات دارد.

رکن الدینی بیان کرد: رسانه‌های هرمزگان بسیار قوی و نقش مهمی در رفع موانع و مشکلات مردم و بخش خصوصی دارند و مدیران کارآفرین می‌تواند از این ظرفیت انجمن که اکثریت رسانه‌ها را تحت پوشش دارد استفاده کند.

عبدالرضا نادری پور مدیرعامل خانه مدیران کارآفرین استان هرمزگان هم با اشاره به نقش و اهمیت قدرت رسانه‌ها تأکید کرد: شناخت درست مدیران از جایگاه رسانه و هم چنین کارآفرینی می‌تواند به توسعه استان کمک کند و پهنای این دو تشکل غیر سیاسی می‌توانند همپوشانی خوبی در رفع موانع و مسایل مرتبط در هرمزگان داشته باشند.

وی بیان کرد: توجه به نیازهای خبرنگاران از اهمیت خاصی برخوردار بوده و این تفاهمنامه می‌تواند زمینه همکاری دوجانبه را فراهم آورد.

مدیرعامل خانه مدیران کارآفرین استان هرمزگان به بیان بخشی از این تفاهمنامه پرداخت و افزود: این تفاهمنامه به منظور ایجاد و گسترش زمینه‌های همکاری در راستای توسعه فرهنگ کارآفرینی در استان هرمزگان  و استفاده اهالی رسانه از ظرفیت‌های موجود این خانه امضاء شد.

نادری پور ادامه داد: از جمله محورهای همکاری و تعهدات طرفین انعکاس خبری رویدادهای خانه، برگزاری همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی مشترک، بهره‌مندی طرفین از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های یکدیگر، برگزاری میزگردهای خبری مشترک به صورت فصلی، تولید و محتوا با موضوع کارآفرینی از طریق انتشار یادداشت، مقاله، گفتگو و میزگردهای تخصصی است.

وی افزود: کمیته مشترک راهبری به منظور طرح مبسوط هر یک از موضوعات تفاهمنامه، پیگیری و اجرایی نمودن آنها در قالب کمیته‌ی مشترکی متشکل از دو نفر از نمایندگان منتخب هر یک از طرفین تشکیل می‌شود.

به گفته نادری‌پور با امضای تفاهم‌نامه فی‌مابین انجمن صنفی خبر روزنامه‌نگاران و خانه مدیران کارآفرین از این پس تمامی خبرنگاران و روزنامه‌نگاران و فعالان عرصه رسانه با ارائه کارت‌های انجمن، از ظرفیت که اعلام خواهد شد استفاده می‌کنند.

گفتنی است: در این نشست عبدالرضا نادری پور مدیرعامل خانه مدیران کارآفرین، رحیم اژدری رئیس هیأت مدیره خانه مدیران و تعدادی ازاعضای هیأت مدیره و هیات موسس انجمن روزنامه نگاران حضور داشتند.
انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار