به همت مهندس غلامحسین شیری مدیرکل راه‌وشهرسازی استان‌هرمزگان محقق شد؛
جلسه شورای حمل و نقل استان با حضور مديران اين حوزه در محل اداره كل فرودگاه‌های هرمزگان برگزار شد.
کد خبر: ۶۹۶۲۱۹
تاریخ انتشار: ۰۷ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲ 28 December 2018

به گزارش تابناک هرمزگان، مهندس غلامحسین شیری در نشست شورای حمل‌ونقل استان هرمزگان اظهار کرد: یکی از بزرگترین کارهای انجام شده در حوزه راه روستایی که در نوع خود بی‌نظیر بوده و یک رکورد تاریخی و ملی در حوزه احداث راه روستایی محسوب می‌شود، «اجرای آسفالت 1000 کیلومتر راه روستایی در طول یکسال است» که در سال 96 توسط ریاست محترم جمهور و با حضور مقام عالی وزارت راه و شهرسازی مورد بهره‌برداری رسمی قرار گرفت. در حال حاضر نیز طرح آسفالت 1000 کیلومتر دوم برای برخوردار نمودن روستاهای بالای 20 خانوار استان در حال اجرا است که تا کنون 628 کیلومتر زیر ساخت آن آماده و 310 کیلومتر آن نیز آسفالت شده است.

وی افزود: پیشرفت فیزیکی پروژه‌های آسفالت راه‌های روستایی در طرح دوم هزار کیلومتر به 65 درصد می‌رسد.
این مقام مسئول با تأکید بر اینکه صدها راه اصلی و فرعی نیز با مدیریت این اداره کل احداث می‌گردد بیان داشت: راه و شهرسازی یکی از بازوان قدرتمند استان است، زیرا وزن بسیاری از پروژه‌های عمرانی بر دوش این دستگاه است و تاکنون توانسته عملکرد بسیار خوبی در این زمینه از خود به جای گذارد.

شیری با اشاره به اینکه ایران برترین موقعیت ترانزیتی منطقه را دارد افزود: از نقطه نظر راهبردی، ایران کشوری با اهمیت و تأثیرگذار در منطقه محسوب می‌گردد و نقش صنعت حمل و نقل بسیار قابل توجه است. تجربیات چند ساله نشان داده با ترسیم استراتژی ها و برنامه‌های ساختاری و بلندمدت می‌توان از رقبای منطقه‌ای پیشی گرفت.

نماینده عالی وزارت‌راه‌وشهرسازی در استان هرمزگان با بیان این مطلب که در کشور توسعه حمل و نقل ریلی با سرعتی مناسبی رو به گسترش است، گفت: هرمزگان نیز در زمره استانهایی است که جایگاه مناسبی را در این مسیر توسعه پیدا کرده است اما از آنجایی که بیشترین جابه‌جایی کالا از طریق جاده صورت می‌پذیرد، باید به سمت تغییر رویه حمل از جاده‌ای به ریلی رویم زیرا این امر بهای تمام شده حمل و در نتيجه كالا را پایین می‌برد.

وی در ادامه سخنان خود در خصوص حمل و نقل دریایی هرمزگان عنوان کرد: بنادر به عنوان پیشانی استان جایگاه مهمی در کشور دارد، دارا بودن حدود 1000 کیلومتر خطوط ساحلی، دسترسی به آب‏‌های آزاد (اقیانوس هند)، قرارگیری استان بر سر مسیر کریدورهای ترانزیتی و عملکرد ارتباط دهنده با کشورهای آسیای میانه از جمله مزیت‌های مهم جغرافیایی استان هرمزگان در حوزه دریایی به شمار می‌رود.

رییس شورای حمل و نقل استان هرمزگان افزایش پروازهای خارجی در فرودگاه بین‌المللی بندرعباس را پر اهمیت دانست و گفت: امتیاز بسیار بزرگی است که تعداد پروازهای دبی، مسقط و دوحه که بسیار پر تردد نیز هستند افزایش یابد، افزایش اینگونه پروازها در بالا بردن سطح تبادلات با کشورهای منطقه بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

شیری یادآور شد: توسعه هر چه بیشتر فرودگاه‌های بندرلنگه و بندرجاسک نیز یکی از برنامه‌های مهم است که باید هر چه سریعتر استانداردسازی و عملیاتی شود زیرا سفر هر فرد از شهرستان جاسک به مرکز استان حدود 6 ساعت به طول می‌انجامد لذا باید این زمان کوتاه شود.

گفتنی است در این نشست هر یک از مدیران عضوء شورای حمل و نقل به بیان گزارش مختصری از حوزه کاری خود پرداختند.


انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار