دیدار چهره به چهره مردم با مسئولان یکی از ثمرات انقلاب شکوهمند اسلامی است که ضرورت دارد، روز به روز تقویت شود تا مردم بتوانند به راحتی مطالباتشان را بیان کنند.
کد خبر: ۷۰۴۳۶۳
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۵ 25 January 2019

به گزارش تابناک هرمزگان، ضرورت دارد امکان این ارتباط دوسویه در تمامی قوا فراهم گردد و دسترسی مردم به نمایندگان شان در مجلس و مسئولان اجرایی و قضایی به سهولت میسر گردد تا پس از طرح انتظارات، انتقادات، شکایات و پیشنهادات، مشکلات حوزه‌های مختلف احصاء و برای برون رفت از آنها، اقدامات اساسی صورت گیرد.

در نتیجه برنامه‌ریزی‌های انجام شده در دستگاه قضایی استان هرمزگان امکان دیدار با تمامی مسئولین تا عالی ترین مقام قضایی استان یعنی رئیس کل دادگستری برای شهروندان فراهم است و اقشار مختلف مردم می توانند با مسئولان قضایی دیدار و گفتگو داشته باشند و درخواستها و نقطه نظرات خود را مطرح نمایند.

به طور حتم تداوم این دیدارها موجب افزایش رضایتمندی مردم از دستگاه قضابی می‌شود و تحقق عدالت آسان را در پی خواهد داشت.

همچنین یکی دیگر از اقدامات دستگاه قضایی استان هرمزگان برگزاری دیدارهای مردمی وکلا در مساجد به منظور پاسخگویی به پرسشهای حقوقی و قضایی مردم و آشنایی بیشتر شهروندان با این حوزه می‌باشد که انتظار می‌رود این دیدارها نیز تداوم یابد.

با هدف تسریع در روند رسیدگی به مشکلات شهروندان و تکریم ارباب رجوع از ابتدای سال 1397 تاکنون بیست و پنج جلسه دیدار مردمی حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان برگزار شده است.

در جریان برگزاری این دیدار های مردمی، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان ضمن استماع درخواست‌های مطرح شده از سوی شهروندان، در خصوص رسیدگی به مطالبات آنها دستورات لازم را صادر نموده است.

بر اساس آمار ارائه شده از سوی دفتر کل دادگستری استان هرمزگان؛ از میان درخواست‌های ارائه شده از ابتدای سال 1397 تا کنون، 37 درصد مردم خواستار دیدار حضوری با شخص رئیس کل دادگستری استان هرمزگان بوده، 9 درصد پیشنهادات خود را به منظور بهبود ارائه خدمات قضایی مطرح نموده اند، 22 درصد تقاضای مرخصی زندانیان و موافقت با اعطای عفو و تخفیف مجازات خود را اعلام نمودند، 17 درصد درخواست اعاده دادرسی و اعمال ماده 477 قانون آیین دادرسی کیفری را ارائه نموده اند و 15 درصد نیز خواستار تسریع در روند رسیدگی به پرونده‌های قضایی و اجرای احکام شده‌اند.

شایان ذکر است: تاکنون تمامی درخواست‌های مطرح شده از سوی شهروندان هرمزگانی توسط حجت‌الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان مورد رسیدگی قرار گرفته و دستورات لازم در ارتباط با آنها صادر شده است.

طرح برگزاری دیدارهای مردمی مسؤولین قضایی استان هرمزگان بطور همزمان در دیگر حوزه‌های قضایی استان نیز اجرا شده است و طی 10 ماه سپری شده از سال 1397 تنها در بندرعباس 1061 نفر از شهروندان در فضایی صمیمی و آکنده از شکیبایی مبتنی بر اعتماد مسئولین به مردم چبا رئیس کل دادگستری استان هرمزگان دیدار نموده‌اند.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در حاشیه یکی از دیدارهای مردمی خود خاطر نشان کرد: ارتباط مردم با مسئولین در تصمیم‌سازی‌های کاربردی به منظور رفع مشکلات اجتماعی اثر بخش بوده و نقش بسزایی در ارتقاء رضایتمندی مردم و جلب اعتماد عمومی به عنوان گرانمایه‌ترین سرمایه دستگاه قضایی خواهد داشت.

شایان ذکر است: متقاضیان دیدار مردمی با رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، از نقاط مختلف کشور و استان هرمزگان می توانند از طریق تماس تلفنی با دفتر کل دادگستری استان هرمزگان به شماره تلفن:07633317860 و یا با مراجعه به آدرس اینترنتی دادگستری کل استان هرمزگان به نشانی: www.dadhor.ir نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

اعتماد عمومی ؛ گرانمایه ترین سرمایه مسؤولین
انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار