رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خبر داد:
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: متهمان پرونده قاچاق گوشت‌های آلوده در بندرعباس به 10 سال حبس و بیش از 35 میلیاردتومان جزای نقدی محکوم شدند.
کد خبر: ۷۱۱۲۷۹
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۱ 04 February 2019

به گزارش تابناک هرمزگان، حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اعلام کرد: متهمان پرونده قاچاق گوشت‌های آلوده در بندرعباس به 10 سال حبس و بیش از 35 میلیاردتومان جزای نقدی محکوم شدند. 

حجت الاسلام والمسلمین اکبری با تشریح جزئیات این خبر عنوان کرد: اواخر سال 96 گزارش‌هایی مبنی بر سودجویی و فعالیت مشکوک افرادی در زمینه قاچاق و واردات غیرقانونی گوشت و فرآورده‌های آلوده دامی از کشور‌های حاشیه خلیج‌فارس به دستگاه قضایی استان هرمزگان ارسال شد.

وی یادآور شد: با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع که با سلامت عمومی و امنیت غذایی مردم ارتباط مستقیم داشت بلافاصله پرونده‌ای در دادسرای عمومی و انقلاب بندرعباس تشکیل شد و اسناد و مدارک موجود با جدیت و به طور شبانه روزی مورد بررسی ویژه قرار گرفت.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تصریح کرد: پس از تکمیل روند تحقیقات در دادسرا و ارجاع پرونده به شعبه دادگاه انقلاب بندرعباس، قاضی رسیدگی کننده با توجه به گزارش دامپزشکی مبنی بر احتمال آلودگی گوشت‌های قاچاق به ویروس خطرناک سالمونلا، با استناد به ماده 27 قانون مبارزه با قاچاق کالا نسبت به صدور حکم محکومیت برای قاچاقچیان اقدام نمود.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری خاطرنشان کرد: در نتیجه اتمام مراحل دادرسی و صدور حکم در دادگاه انقلاب بندرعباس، رأی مذکور در دادگاه تجدیدنظر استان هرمزگان نیز تأیید و قطعیت یافته است.

این مقام قضایی در استان هرمزگان تصریح کرد: بر اساس حکم صادره ضمن معدوم نمودن محموله گوشت‌های آلوده، دو نفر از متهمین به اسامی (اسماعیل و حمیدرضا برزه - فرزند ابراهیم) به اتهام قاچاق فرآورده‌های خوراکی فاقد مجوز و مضر برای مصرف انسانی، مجموعاً به تحمل 10 سال حبس تعزیری، پرداخت مبلغ 352 میلیارد و 126 میلیون و 656 هزار ریال جزای نقدی، محرومیت از تأسیس شرکت، منع دریافت کارت بازرگانی و هر نوع فعالیت در امور مرتبط با فرآورده‌های خوراکی و دامی به مدت 5 سال و ممنوعیت خروج از کشور به مدت سه سال محکوم شدند.
انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار