سازمان حفظ نباتات کشور با خرید تضمینی ملخ با قیمت هر کیلوگرم 8 هزار تومان مخالف کرد و آن را عملی غیر منطقی و نادرست دانست.
کد خبر: ۷۵۰۸۵۶
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷ 02 June 2019

به گزارش تابناک هرمزگان، رضا میر سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در واکنش به اعلام خرید تضمینی ملخ اظهار کرد: این امر نظر شخصی یا سازمانی فرماندار بندرعباس است و سازمان حفظ نباتات با این موضوع موافق نیست و به هیچ وجه آن را تأیید نمی‌کند.

ماجرای خرید تضمینی «ملخ»/ سازمان حفظ نباتات: مخالفیم

وی افزود: در صورتی که ایشان یا این سازمان می‌خواهند خرید ملخ انجام دهند خودشان می‌دانند اما ما مسئولیت مبارزه با آفات را به صورت شیمیایی برعهده داریم و این اقدام را منطقی و مناسب نمی‌دانیم.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور ادامه داد: این امکان دارد مردم ملخ‌های آلوده به سم را در اختیار فرمانداری قرار دهند و آن را بفروشند که این امر ممکن است مشکلات بعدی ایجاد کند.

وی تصریح کرد: سازمان حفظ نباتات کشور اعتراض خود را به جهاد کشاورزی و حفظ نباتات استان اعلام کرد و آنها نیز اینطور جواب دادند که این امر تنها نظر شخصی یا سازمانی فرماندار بندرعباس است و از نظر ما نیز مورد تأیید نیست.

اعلام خرید ملخ 8 هزار تومانی ملخ از مردم

بنابر این گزارش، عزیز الله کناری فرماندار بندرعباس روز گذشته اعلام کرده بود که به منظور تبدیل این تهدید به فرصت و برای ارتقاء معیشت روستاییان طبق دستور استاندار هرمزگان و هماهنگی انجام شده با جهاد کشاورزی استان، هر روستایی می تواند به ازای جمع‌آوری و تحویل هر کیلوگرم ملخ زنده به دهیار روستای خود مبلغ 80 هزار ریال دریافت کند.

وی در نشست مدیریت بحران بندرعباس که با دستور کار مبارزه با ملخ صحرایی تشکیل شد، اظهار داشت: دهیاران نیز در پایان هر روز و پس از جمع آوری و تحویل ملخ‌های روستاییان به بخشداران به ازای هر کیلو 90 هزار ریال دریافت کنند.

وی ادامه داد: بخشداران مسؤول مبارزه با ملخ در بخش مربوطه هستند و دهیاران باید در خصوص خرید تضمینی ملخ صحرایی اطلاع رسانی گسترده انجام دهند.

کناری ادامه داد: دهیاران از طریق نیروهای مردمی نسبت به رصد محیط و اطلاع آنی به بخشداران اقدام کرده و جهاد کشاورزی بندرعباس با نظر بخشداران دهیاران را آموزش دهد.

وی ابراز داشت: همچنین شوراهای بخش به عنوان نیروهای تشویق کننده مردم در زمینه مبارزه با ملخ در خط مقدم قرار گیرند.
انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار