سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس:
احد آزادی خواه سخنگوی کمیسیون فرهنگی گفت: بدیهی است که کتابی با موضوع کابالا جزء فرقه انحرافی بوده و هزینه کردن از بیت المال و بودجه دولت و حاکمیت در راستای ضربه زدن به اصل خانواده ایرانی، اسلامی خطای بزرگی از سوی نهادهای نظارتی در حوزه چاپ و نشر به حساب می آید.
کد خبر: ۷۹۳۲۴۵
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۰ 01 November 2019

به گزارش تابناک هرمزگان، احد آزادی خواه، سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس در خصوص چاپ کتاب مروج فرقه کابالا (صهیونیستی) توسط انتشارات فرهنگی هنری در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ گفت: سیاستگذاری های متولیان فرهنگ و خرد اشتباه بوده به طوری که امروز شاهد هستیم یک ناشر مانند «انتشارات علمی فرهنگی» از سهمیه کاغذ دولتی برای اشاعه افکار صهیونیستی استفاده می‌کند.

وی با بیان اینکه بسیاری از انتشاراتی که تنها یک اسم بوده و عملا کاری انجام نمی دهند خاطرنشان کرد: انتظار می رود که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نظارت دقیق‌تری نسبت به انتشاراتی ها و حوزه چاپ و نشر داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: بدیهی است که کتابی با موضوع کابالا که بیانگر فرقه ضاله است در کشوری مانند ایران اسلامی جایگاهی ندارد؛ اگر چه در کشورهای غربی ممکن است معتقدینی به این فرقه ها وجود داشته باشد اما این موضوع جزء فرقه انحرافی بوده و هزینه کردن از بیت المال و بودجه دولت و حاکمیت در راستای ضربه زدن به اصل خانواده ایرانی، اسلامی خطای بزرگی از سوی نهادهای نظارتی در حوزه چاپ و نشر به حساب می آید.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: ما این همه نیازمندی در حوزه چاپ و نشر داریم، در حوزه چاپ و نشر به کاغذ نیاز داریم، در حوزه چاپ کتب درسی نیز همینطور، این روا نیست که یک انتشاراتی بدون هیچ هراسی و بدون اینکه نظارتی بر او باشد چنین کتاب هایی ترویج دهد و مردم را با یک تضاد فکری و اعتقادی مواجه کند.

احد آزادی خواه در پایان گفت: نظر من بر این است اگر قضیه این کتاب قطعی شود مجلس باید به آن ورود کند که چرا چنین اتفاقی می افتد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم چرا اجازه دهد چنین اتفاقاتی در فرهنگ بیافتد.
انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار