رئیس کل دادگستری استان هرمزگان تأکید کرد:
صالحی با بيان اين که صیانت از حقوق شهروندی سرلوحه تمام اقدامات دستگاه قضایی است، افزودن به کیفیت دادرسی و كسب اعتماد عمومی را اهداف اصلی دادگستری هرمزگان ذكر كرد.
کد خبر: ۸۰۵۵۱۴
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۴ 13 December 2019

به گزارش «تابناک هرمزگان»؛ علی صالحی رئیس کل دادگستری استان هرمزگان، در جریان بازدید سرزده از شعب اجرای احکام کیفری بندرعباس ضمن مشاهده عملکرد شعب مختلف، از سوی مسئولین مربوطه در جریان آمار و موجودی پرونده‌ها قرار گرفت.

صالحی در حاشیه این بازدید گفت: یکی از برنامه‌های راهبردی دادگستری کل استان هرمزگان اقدام در جهت کاهش زمان دادرسی به کمتر از یک ماه است که در همین راستا با توجه به استفاده از فناوری‌های نوین چون سامانه مدیریت پرونده‌ها (سمپ) و ابلاغ الکترونیک، امیدواریم روند کاهش زمان رسیدگی های قضایی و اجرای احکام ادامه یابد.

صیانت از حقوق شهروندی سرلوحه تمام اقدامات دستگاه قضایی است

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با بیان این که هدف دستگاه قضایی صرفاً ارائه گزارش آماری و کمی نیست، گفت: افزودن به کیفیت دادرسی و به دست آوردن اعتماد عمومی جامعه و همچنین رضایت مردم از جمله مهمترین اهدافی است که توسط دادگستری هرمزگان دنبال می شود.

وی با اشاره به این که در جامعه اسلامی مردم دارای جایگاه ویژه‌ای هستند، تصریح کرد: اصل صیانت از حقوق شهروندی سرلوحه تمام اقدامات دستگاه قضایی است.

صالحی در ادامه افزود: بهبود وضعیت خدمت رسانی و تسهیل مراجعات مردم به واحد‌های قضایی نیز به عنوان گامی موثر در جهت تحقق عدالت آسان و تکریم ارباب رجوع در زمره مهمترین اولویت ها و برنامه‌های دادگستری کل استان هرمزگان قرار دارد.
 
رئیس کل دادگستری استان هرمزگان همچنین گفت: مردم باید به این باور برسند که دستگاه قضایی ملجأ و پناهگاه آنها است و در پناه قانون و دستگاه قضا احساس امنیت کنند.

انتهای پیام/*

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار