سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان از ورود سامانه بارشی با اعلام هشدار سطح نارنجی هواشناسی طی روزهای آخر هفته جاری خبر داد و گفت: سامانه بارشی آخر هفته جاری (چهارشنبه ۲۷ و پنجشنبه ۲۸ فروردین ماه) وارد هرمزگان خواهد شد که با توجه به ایجاد شرایط جوی در استان مردم باید نکات ایمنی را به دقت رعایت کنند.
کد خبر: ۸۳۹۵۹۷
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۱ 14 April 2020
به گزارش «تابناک هرمزگان»؛ عبدالحمید سعدینی ضمن اعلام این خبر، با اشاره به هشدار هواشناسی شماره ۴  (سطح نارنجی)، گفت: از فرمانداران به عنوان رؤسای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران  شهرستان‌های تابعه می‌خواهیم که به منظور جلوگیری از هر گونه خسارت احتمالی جلسات این ستاد را برگزار و تمهیدات لازم در این زمینه اتخاذ گردد.

وی اضافه کرد: با توجه به هشدار اداره کل هواشناسی استان و همچنین نقشه‌ها و تحلیل خروجی مدل‌های هواشناسی، ورود یک موج بارشی جنوبی را به جنوب کشور و استان هرمزگان نشان می‌دهد که طی روز‌های آینده سبب وقوع ناپایداری‌های جوی و دریایی خواهد شد.
 
ورود سامانه بارشی در روزهای آخر هفته به استان هرمزگان/مردم از قرار گرفتن در حریم رودخانه های فصلی و صعود به ارتفاعات خودداری کنند
سعدینی با توصیف سامانه مورد انتظار، بیان کرد: انتظار می‌رود که  فعالیت سامانه بارشی و مواج شدن دریا از چهارشنبه تا پنج شنبه در تاریخ ۲۷ و ۲۸ فروردین ماه در استان آغاز و ادامه داشته باشد.

سرپرست اداره کل مدیریت بحران استانداری هرمزگان خاطرنشان کرد: رگبار باران و رعد و برق در برخی نقاط استان به ویژه مناطق دریایی، نقاط غربی و شمالی استان، احتمال وقوع تگرگ، باد نسبتا شدید، گاهی تند باد لحظه‌ای و مواج شدن دریا تا ارتفاع موج ۲۰۰ سانتی متر از جمله پیش بینی‌های صورت گرفته پیرامون ورود این سامانه به استان است.

وی با اشاره به منطقه اثر این سامانه بارشی در هرمزگان، گفت: تمام سطح استان به ویژه مناطق دریایی، نقاط غربی و شمالی استان در معرض این سامانه قرار خواهد گرفت.

سعدینی با اشاره به اثر مخاطره این سامانه بارشی در استان، گفت: احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، سیلابی شدن مسیل‌ها در مناطق غربی و شمالی استان، بوقوع صاعقه اختلال در تردد‌های دریایی از مخاطرات ورود این سامانه بارشی به استان خواهد بود.

وی تاکید کرد: پایش وضعیت سد‌های استان و مدیریت کامل آن به سبب احتمال طغیان رودخانه‌ها از بالادست در مناطق مرکزی و شمالی و غربی استان و حوضه  آبریز سد‌ها واقع در استان‌های مجاور باید بررسی و پیگیری شود.

سعدینی افزود: با توجه به وزش باد نسبتا شدید و احتمال وقوع تند باد‌های لحظه‌ای و مواج شدن دریا، کنترل وضعیت تردد دریایی و رفت آمد در سواحل مراقبت و پیشگیری در خصوص اقدامات مرتبط پیشروی آب دریا در مناطق ساحلی تمهیدات لازم صورت پذیرد.

سعدینی از مردم خواست تا برای حفظ سلامت خود و خانواده از قرار گیری در حریم رودخانه‌های فصلی و همچنین از صعود به ارتفاعات خودداری و نکات ایمنی را با دقت رعایت کنند.

انتهای پیام/*
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار