کد خبر: ۸۴۹۳۷۶
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۶ 12 May 2020

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه از اختصاص ۲۶۱ تخت آی سی یو نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا در بیمارستان‌های این نیرو خبر داد و گفت: بیمارستان‌های نیروی زمینی سپاه تاکنون قریب به ۷ هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا را پذیرش و درمان کرده‌اند.

سردار علی اکبر پورجمشیدیان درباره اقدامات انجام شده نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا اظهار داشت: نیروی زمینی سپاه چندین بیمارستان سیار و ثابت را برای مقابله با ویروس کرونا اختصاص داده است.
وی اضافه کرد: نقاهتگاه‌ها و بیمارستان‌های ثابت و سیار نیروی زمینی سپاه با قریب به ۵ هزار تخت بستری پذیرای مبتلایان ویروس کرونا بوده اند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه با بیان اینکه ۵ بیمارستان سیار و ۹ بیمارستان ثابت نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا خدمت‌رسانی کردند؛ تاکید کرد: یازده نقاهتگاه نیروی زمینی سپاه با ظرفیت ۲ هزار و ۴۹۰ تخت بستری نیز پذیرای بهبودیافتگان ویروس کرونا بوده است تا دوران نقاهت خود را در این مراکز بگذرانند.

سردار پورجمشیدیان اضافه کرد: بیمارستانهای نیروی زمینی سپاه تاکنون قریب به ۷ هزار نفر از مبتلایان به ویروس کرونا را پذیرش و درمان کرده اند.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه با تاکید بر نقش آفرینی هزاران نفر از کادر درمانی نیروی زمینی سپاه برای مقابله با ویروس کرونا؛ عنوان کرد: کادر درمانی نیروی زمینی سپاه با همه توان با دانشگاه‌های علوم پزشکی مراکز استان نیز همکاری و هم افزایی داشته اند و این روند همچنان ادامه دارد.

وی اضافه کرد: بر اساس دستور فرمانده نیروی زمینی سپاه از آغاز ورود ویروس کرونا در کشور دوسوم‌های بیمارستانی برای مقابله با ویروس کرونا اختصاص یافته است.

سردار پورجمشیدیان با اشاره به اهمیت عملیاتی نمودن خودرو‌های واکنش سریع برای نجات جان انسان‌های در خطر وقوع ویروس کرونا؛ گفت: این اقدام از سوی نیروی زمینی سپاه به صورت تخصصی در حوزه‌های بهداشت درمان و جنگ نوین انجام شده است.

معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی سپاه در پایان با تاکید بر اهمیت وجود تخت‌های ICU برای مقابله قدرتمند و یکپارچه با ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: نیروی زمینی سپاه در این زمینه ۲۶۱ تخت آی سی یو را در سراسر کشور برای مقابله با ویروس کرونا اختصاص داده است که تا کنون توانسته جان صد‌ها نفر را نجات بدهد.

انتهای پیام/*

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار