مدیرکل آموزش و پرورش تأکید کرد:
مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: صنایع،کارخانجات و مؤسسات مشابه می توانند در راستای تربیت نیروی انسانی کارآمد مورد نیاز، می توانند در جوار خود مدارس علمی و فنی حرفه ای ایجاد کنند.
کد خبر: ۸۶۵۳۱۰
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۲۲ 21 June 2020

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش هرمزگان، موسی دادی زاده سرخائی در دومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان گفت: بسیاری از صنایع وبنگاه های اقتصادی می توانند در راستای تربیت نیروی انسانی ماهر و کارآمد با کمک به ایجاد فضاهای آموزشی در جوار خود به دستگاه تعلیم و تربیت در تأمین فضاهای آموزشی کمک کنند.
وی افزود: مطابق بند 13 ماده 18شورای آموزش وپرورش، برنامه ریزی جهت بکارگیری ابزارهای مناسب برای توسعه مدارس غیردولتی، آموزشگاههای علمی و هنرستان فنی حرفه ای در جوار صنایع،کارخانه و مؤسسات مشابه ضروری است.
دادی زاده با تاکید بر ضرورت استفاده از ظرفیت شورای آموزش و پرورش در چهارچوب مقررات مربوط به قانون تشکیل این شورا در استان‌ها شهرستان‌ها، تصریح کرد: مطابق بند قانونی شورای آموزش و پرورش، باید جهت سوق دادن بخشی از درآمد بانک‌ها و شرکت‌های دولتی و غیردولتی و کارخانه ها به امر ایجاد، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی، اماکن ورزشی و همچنین فعالیت های پرورشی برنامه ریزی کرد.
دبیر شورای آموزش و پرورش استان هرمزگان در ادامه به گسترش مدارسشبانه روزی نمونه دولتی با اولویت دانش آموزان روستائی اشاره کرد و گفت: برای برخورداری دانش آموزان روستائی از فعالیت های آموزشی و پرورشی مطلوب تر و همچنین بسط و گسترش عدالت آموزشی در بین دانش آموزان روستائی، نیازمند گسترش مدارس شبانه روزی در قالب مدارس نمونه دولتی هستیم.

 

انتهای پیام/نورالدینی

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار