استاندار هرمزگان:
تابناک - استاندار هرمزگان گفت: هیچ بانکی حق ندارد کارخانه‌ای را که تملک کرده، تعطیل کند.
کد خبر: ۹۳۱۱۷۳
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۹ 10 January 2021

به گزارش تابناک، فریدون همتی استاندار هرمزگان با تأکید بر برآورد ظرفیت تولید اسمی و فعلی واحدهای بزرگ تولیدی و صنعتی استان طی یک هفته آینده، گفت: تولیدات صنایع بزرگ استان از جمله فولاد، آلومینیوم، سیمان، روی و … طی ۹ماهه سال‌جاری هفت هزار و ۹۲۷ میلیون تن بوده که در هم‌سنجی با مدت مشابه سال قبل هشت درصد رشد داشته است.

همتی با اشاره به الزام اجرای مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در شرایط جنگ اقتصادی، افزود: هر یک از دستگاه های اجرایی که مصوبات این کارگروه را اجرا نکنند، به مراجع قضایی معرفی می شوند.

استاندار هرمزگان در خصوص تعیین تکلیف واحدهای تولیدی تملیکی بانک های استان، گفت: هیچ از بانک های استان حق ندارند واحد تولیدی را تملک کنند که منجر به تعطیلی آن شود.

همتی با اشاره به طرح های قابل افتتاح حوزه صنعت معدن و تجارت استان، تصریح کرد: چندین پروژه مهم در حوزه صنعت، معدن و تجارت با اعتبار ۳۹۰ میلیارد تومان و ایجاد اشتغال برای نزدیک به شش هزارنفر در دهه فجر سال جاری آماده افتتاح و بهره برداری می شود.

وی با اشاره به طرح ها و پروژه های قابل افتتاح بخش کشاورزی، تصریح کرد: ۴۲۸پ روژه کوچک و بزرگ تا پایان سال‌جاری با ۹۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری آماده بهره برداری می شود.

همتی افزود: ۳۷۷ پروژه احداث گلخانه با ۷۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال برای بیش از ۲هزار نفر و راه اندازی ۴۰و احد صنایع تبدیلی با ۱۲۰ میلیاردتومان سرمایه گذاری از جمله مهمترین پروژه های قابل افتتاح بخش کشاورزی تا پایان سال جاری است.

استاندارهرمزگان گفت: ۷۲ پروژه گردشگری شامل احداث مجتمع های گردشگری و پذیرایی، هتل، اقامتگاه بومگردی و سنتی و … توسط بخش خصوصی با پیشرفت فیزیکی بین پنج تا ۹۵ درصد در سطح استان در حال اجراست که ۲۰ پروژه با حجم کل سرمایه گذاری ۲۵۶ میلیارد تومان و با ایجاد اشتغال برای ۶۳۳ نفر تا پایان دولت به بهره برداری می رسد.

همتی اضافه کرد: ۱۲ پروژه گردشگری نیز با سرمایه گذاری بیش از ۹۳ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی برای ۳۲۴ نفر تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد.

استاندار هرمزگان با اشاره به مصوبه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید کشور در خصوص رفع مشکلات مرتبط با محیط زیست واحدهای تولیدی، درنشست کارگروه رفع موانع تولید استان دستور داد مشکلات مربوط به واحدهای کشاورزی، شیلات، شهرک صنعتی خلیج فارس و تیاب، در کمیته کاری توسط دستگاه های مرتبط بررسی و سپس به کارگروه رفع موانع تولید استان ارجاع شود.

در نشست امروز همچنین با مصوبه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، با بخشودگی جریمه بدهی یکی از شرکت های صنعتی استان به تأمین اجتماعی و درخواست ۳۰ متقاضی تسهیلات صنعتی، صنفی و کشاورزی به ارزش ۴۲۵ میلیارد ریال موافقت شد.

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار