تابناک-رئیس اداره خدمات فنی و کشاورزی تعاون روستایی هرمزگان گفت: امسال بیش از ۲ هزار تن بذر گندم با قیمت مصوب دولتی در سراسر استان توسط شبکه تعاون روستایی بین کشاورزان توزیع شد.
کد خبر: ۹۳۲۳۵۰
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱ 14 January 2021

به گزارش تابناک، عزیز سیدی در حاشیه بازدید از مرکز تولید بذر اتحادیه تعاون روستایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال جاری با توجه به استقبال کشاورزان از کشت گندم و افزایش سطح زیر کشت این محصول در استان، در توزیع این بذر کمبود پیش آمد. 


وی افزود: به همین جهت تعاون روستایی اقدام به توزیع بیش از 2 هزار بذر گندم با قیمت مصوب دولتی نموده است.

رئیس اداره خدمات فنی و کشاورزی تعاون روستایی هرمزگان با اشاره به توزیع یک‌هزار و 150 تنی بذر گندم درسال گذشته افزود: امسال با توزیع 2 هزار و 300 تنی بذر گندم نسبت به سال گذشته افزایش 2 برابری داشته‌ایم که این حجم تولید و توزیع بذر نسبت به سال‌های گذشته از افزایش بسیار خوبی برخوردار بوده است.

وی خاطرنشان کرد: از این میزان توزیع بیش از 850 تن بذر توسط اتحادیه تعاون روستایی حاجی آباد بوجاری، ضد عفونی و بین کشاورزان توزیع شد.

سیدی با اشاره اینکه عمده بذور توسط اتحادیه تعاون روستایی حاجی آباد در شهرستان‌های حاجی آباد، میناب، رودان، بستک و بندرعباس توزیع شد تصریح کرد: یکی از عمده فعالیت‌های اتحادیه تعاون روستایی حاجی آباد با توجه به اینکه شهرستان حاجی آباد از قطب‌های کشاورزی استان هرمزگان به شمار می‌رود، تامین نهاده‌های کشاورزی برای کشاورزان است.

وی افزود: شبکه تعاون روستایی هرمزگان این آمادگی دارد که حجم تولید بذور گندم را به مراتب بیش از رقم اعلام شده بالا ببرد، اما سعی ما بر این است بر اساس درخواست و نیاز کشاورزان به سمت تولید این بذر که کشت عمده هرمزگان را به خود اختصاص می‌دهند برویم.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار