تابناک-رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور اعلام کرد: دادگستری‌های ایلام و هرمزگان در حوزه تهیه کاربرگ برای پایش زندانیان رتبه‌های برتر کشور را به دست آورده اند.
کد خبر: ۹۳۴۹۸۶
تاریخ انتشار: ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۳ 25 January 2021

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان، مهدی حاج محمدی رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور در جلسه شورای عالی قوه قضاییه ضمن ارائه گزارشی از روند اجرای طرح پایش و غربالگری زندانیان، عنوان کرد: در این طرح با حضور جهادی قضات سراسر کشور در زندان‌ها برای تعیین تکلیف پرونده برخی از زندانیان بیش از ۸۱ هزار نفر زندانی مشمول اجرای طرح پایش شدند که در همین راستا ۱۰۱ هزار فقره کاربرگ برای آن‌ها تهیه شد.

رئیس سازمان زندان‌ها حضور بیشتر و موثرتر قضات در زندان‌ها را از جمله برکات اجرای طرح پایش زندانیان دانست و گفت: تا کنون ۴۷ درصد از کاربرگ‌ها از مراجع قضایی به زندان واصل شده، اما بر اساس تعیین تکلیف صورت گرفته در همین میزان از کاربرگ‌ها نیز بیش از ۱۵ هزار نفر در نتیجه اجرای این طرح آزاد شده اند.

حاج محمدی با بیان اینکه برای حفظ آسایش و آرامش شهروندان عده‌ای باید در زندان بمانند و متنبه شوند، خاطرنشان کرد: همانطور که زندان فرستادن بی دلیل صحیح نیست، بی جهت در زندان ماندن و بی جهت آزاد کردن زندانیان هم صحیح نیست و ما اگر زندان را درمانگاه بدانیم، پس از احراز اصلاح مدنظر در فرد زندانی، وی حتما باید از زندان آزاد شود.

رئیس سازمان زندان‌ها همچنین گفت: دادگستری‌های ایلام و هرمزگان در حوزه تهیه کاربرگ برای پایش زندانیان رتبه‌های برتر کشور را به دست آورده اند.

انتهای پیام /ز113

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار