تابناک-به منظور اعتلای جایگاه روابط عمومی و فراهم آوردن زمینه‌های هوشمندسازی برای ایجاد روابط عمومی راهبردی از یک سو و تقویت نظام و باورهای شایسته‌سالاری در روابط عمومی‌های کشور و آشنایی هرچه بیشتر فعالان این حوزه با استانداردهای بین‌المللی از دیگر سوی نخستین همایش ملی استانداردهای جهانی روابط عمومی در ایران ۲۸ بهمن ماه ۱۳۹۹ در فرهنگسرای نیاوران تهران برگزار شد.
کد خبر: ۹۴۱۶۶۶
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۱ 17 February 2021

دکتر حمید شکری‌خانقاه دبیرکل این همایش با تاکید بر اینکه ما باید زبان مشترک با جهان را پیدا و هوشمندانه روابط عمومی حرفه‌ای را با استانداردهای جهانی در ایران پیاده کنیم، اظهار کرد: این همایش با حضور مدیران روابط عمومی دستگاه‌های دولتی و خصوصی و کارشناسان، دانشجویان و اساتید، صاحب‌نظران و اندیشمندان و فعالان حوزه روابط عمومی، اعضای انجمن‌های تخصصی روابط عمومی کشور و مدیران روابط عمومی رسانه‌هابیست و هشتم بهمن ماه۱۳۹۹ در فرهنگسرای نیاوران تهران بارعایت کلیه دستورالعمل های بهداشتی همزمان بصورت حضوری و آنلاین برگزار‌ گردید.

دراین همایش از برگزیدگان نشان طلایی اتحادیه اروپاESCOتقدیر شد.
این برگزیدگان از میان ۱۵۰۰ فعال روابط عمومی در کشور که بعد از ارائه مدارک و مستندات ، گواهینامه ها و دوره های آموزشی انجام داده در طول سالیان مختلف و ارسال رزومه کاری به دبیرخانه همایش صورت گرفت و بیش از یکسال بررسی محتوایی علمی و اجرایی این مدارک توسط دانشگاه Mgunivercityپاریس بررسی و تایید ویا ردگردید که در نهایت از مجموع تمامی رزومه ها و مستندات ارسالی فقط ۴۰ نفر موفق به دریافت این گواهینامه و نشان بین المللی در ۹ بخش مختلف شدند.

در پنل تخصصی و سخنرانی های علمی و آموزشی این همایش که توسط اساتید برجسته علوم ارتباطات و روابط عمومی کشور ، اعضا محترم هیات علمی دانشگاه و نمایندگان ESCO در ایران ازجمله :آقایان دکتر حمید شکری خانقاه،دکتر حمید رضا کمالی،دکتر داوود زارعیان،دکتر حمید ضیایی پرور،دکتر جواد قاسمی،دکتر پرسان فومنی ،دکتر محمد سلطانی فر صورت گرفت.

درباره موضوعات مختلف ازجمله رویکرد استانداردهای جهانی در حوزه روابط عمومی و ارتباطات، بررسی راهکارهای بومی سازی برنامه استاندارد حرفه ای اروپا ESCO در جامعه روابط عمومی ایران، معرفی برنامه مهارت سنجی حرفه ای اروپاییESCO ، رونمایی از حوزه های جدید ESCO در برنامه ۲۰۲۱ایراد سخن داشتند.


همچنین سخنرانان ویژه مراسم دکترعلی دارابی معاون امور استان‌های سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران سید امیرحسین قاضی‌زاده‌هاشمی نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درخصوص فرصت ها تهدیدها چالش ها رویکردهای جدید بومی ملی وجهانی روابط عمومی تغییر واصلاح برخی فرایندها و ساختارها نکات ارزنده و شایانی ارائه فرمودند.

در بخش دیگری از این همایش پیام رییس دانشگاه MGUniversity پاریس قرائت شد .

در بخش دیگر دکتر حمیدرضا کمالی مدیر عامل موسسه نشان‎آور و مجری انحصاری برنامه مهارت سنجی بر پایه استاندارد ESCO در ایران درباره آینده شغل روابط عمومی در پساکرونا سخنرانی فرمودند.

همچنین از "کتاب مرجع لغات و اصطلاحات سوادرسانه‌ای" به عنوان کتابی که برای نخستین بار واژگان کاربردی سوادرسانه‌ای را استانداردسازی کرده است، رونمایی شد. این کتاب به قلم محمد سلطانی‌فر، سیده‌سارا میرقاسمی، سیما میربخش، ناصر اسدی و نوید احمدزاده از متخصصان رشته علوم ارتباطات برای استفاده مدرسان و پژوهشگران حوزه سواد رسانه‌ای وارد بازار نشر شد.و در این همایش تقدیم علاقه مندان گردید.

این همایش بصورت رایگان برگزار و به کلیه شرکت گنندگان گواهینامه حضور اهدا گردید.

در پایان گفتنی است گزارش خبری این همایش توسط جناب سید علی بلادیان یکی از متخصصان حوزه روابط عمومی ونویسندگی ومجریان توانمند از استان خوزستان و دریافت کنندگان گواهینامه اسکو تنظیم شده است.

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار