تابناک- رئیس کل دادگستری هرمزگان بر لزوم تقویت بُعد نظارتی در شوراهای اسلامی شهر و روستا تاکید کرد.
کد خبر: ۹۴۲۲۶۷
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱ 20 February 2021

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان، رئیس شورای عالی استان‌ها در جریان سفر به هرمزگان با علی صالحی رئیس کل دادگستری استان دیدار و گفتگو گو کرد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در جریان این دیدار با اشاره نقش مهم شوراها در تحقق مطالبات مردم اظهار داشت: مهم ترین نقش شوراهای اسلامی شهر و روستا بُعد نظارتی این نهاد است و از این رو انتظار می رود در این حوزه، شوراهای اسلامی الگویی برای سایر بخش ها و دستگاه ها باشند.

وی با تأکید بر لزوم برنامه ریزی اصولی و انجام دوره های آموزشی به منظور ارتقای شاخص نظارت در شوراهای اسلامی شهر و روستا یادآور شد: در صورت تقویت بُعد نظارتی در شوراها ، کم کاری ها، ترک فعل ها و تخلفات به شدت کاهش خواهد یافت.

علی صالحی در ادامه افزود: بر اساس قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، شورای عالی استان ها می تواند طرح های مد نظر خود را برای تصویب مستقیماً به مجلس شورای اسلامی ارائه نماید که این موضوع یکی از ظرفیت های حائز اهمیت و مغفول مانده این نهاد است.

عالی ترین مقام قضایی استان هرمزگان تصریح کرد: شوراها می‌توانند پل ارتباطی مردم با سایر دستگاها باشند و باید شرایط لازم به گونه ای فراهم آید که علاوه بر مشارکت خوب مردم در انتخابات، افراد توانمند و انقلابی به منظور پذیرش این مسئولیت مهم انتخاب شوند.

صالحی خاطرنشان کرد: آشنایی اعضای شورا با قوانین و اجرای نظارت درونی بسیار مهم است و دستگاه قضایی استان هرمزگان آمادگی دارد با تعامل دو سویه و حمایت از گزارشگران فساد، مانع هرگونه نفوذ، رانت‌خواری و تضییع حقوق عامه مردم در شهر‌ها و روستا‌ها شود.

علیرضا احمدی رئیس شورای عالی استان ها نیز در این دیدار با تقدیر از عملکرد دستگاه قضایی به ویژه در حوزه مقابله با فساد به ارائه گزارشی از دستاوردهای شورای عالی استان ها پرداخت.

وی همچنین خاطر نشان کرد : دستگاه قضایی عامل پیوستگی و انسجام بین دستگاه های اجرایی است و نقش دادگستری ها در هماهنگی و انسجام شوراهای اسلامی بسیار تأثیرگذار و سرنوشت ساز است.
انتهای پیام/۴۲۵

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار