فرماندار بندرعباس تاکید کرد؛
تابناک-فرماندار بندرعباس با بیان اینکه با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی می توان شهری فعال در همه زمینه ها داشت، گفت: محدودیت های تردد شبانه همچنان در حال اجرا است.
کد خبر: ۹۴۲۶۳۲
تاریخ انتشار: ۰۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰ 21 February 2021

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان، جلسه ستاد مدیریت بیماری کرونا شهرستان به ریاست عزیزاله کناری فرماندار در محل سالن کنفرانس فرمانداری تشکیل شد.

فرماندار بندرعباس در این جلسه اظهار داشت: در اجرای مصوبات ستاد کرونای استان و در پاسخ به همکاری خوب مردم شریف و بازاریان عزیز و با توجه به وضعیت شهرستان بندرعباس ساعات فعالیت بازار از ابتدای صبح تا ساعت ۲۱:۳۰ با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک می باشد در ضمن بهتر است مردم مراجعات خود به بازار را به ساعات خلوت روز و صبح منتقل کنند تا عصرها و غروب با شلوغی بازار مواجه نشوند.

وی در ادامه گفت: محدودیت های تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد همچنان اجرا می شود.

رئیس ستاد مدیریت کرونا شهرستان بندرعباس گفت : برای فعال نگهداشتن شهرستان مجبوریم با افراد متخلف برخورد و حتی مراکز متخلف را پلمپ نموده تا بقیه شهروندان بتوانند به کار و فعالیت خود ادامه دهند، لذا در صورت ضرورت واحد های متخلف اداری و غیر اداری به مراجع قضائی معرفی خواهند شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: هر واحد صنفی که دستورالعمل های بهداشتی و توصیه های ستاد مدیریت کرونا را رعایت نکند خصوصا بانک ها، دفاتر پیشخوان دولت، پلیس ۱۰+ بلافاصله تعطیل و به مدت دو هفته منع فعالیت میشود و بازگشایی مجدد آن مشروط بر تست کرونای منفی و پرداخت جریمه سنگین خواهد بود و هر واحدی که ۲ بار تعطیل شده باشد در صورت تکرار تخلف ، فعالیتش برای همیشه متوقف و مجوز فعالیتش لغو خواهد شد.

وی همچنین با تاکید به شهروندان مبنی بر زدن ماسک، رعایت فاصله اجتماعی و بهداشت فردی اعلام کرد: در تمامی اماکن عمومی و پر تجمع از قبیل ساحل، بازار ها، اتوبوس ها و سایر وسایل نقلیه عمومی و اماکن پرتردد، متولی آن مجموعه بایستی جهت پخش هشدار به منظور قطع زنجیره انتقال کرونا سیستم صوتی راه اندازی نموده و هر ۱۰ دقیقه پیام « لطفا ماسک بزنید ، فاصله اجتماعی و بهداشت فردی را رعایت نمایید» را پخش کنند.

عزیزاله کناری در پایان با توجه به شیوع کرونای جهش یافته در بعضی از استانها خصوصا استان خوزستان ، ورود مسافر از خوزستان به بندرعباس را بدون تست کرونا ممنوع اعلام کرد و همچنین تردد به قشم و هرمز را فقط از طریق اسکله شهید حقانی مجاز دانست و تاکید کرد: شناورهایی که بدون مجوز اقدام به جابجایی مسافر از سواحل غیر رسمی و غیر مجاز می نمایند توقیف خواهند شد و دریابانی باید مراقبت و نظارت لازم را داشته باشد.

انتهای پیام/ز244

 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار