تابناک-رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از دستگيري عامل تهدید و اخاذی در فضاي مجازي خبر داد.
کد خبر: ۹۴۵۳۳۵
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۰۰ 02 March 2021

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان، سرگرد "احسان بهمنی" در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی شکایت شخصی مبنی بر اخاذی و تهدید به انتشار تصاویر خصوصی اش در وات ساپ پیگیری موضوع به صورت ویژه دردستور کاراین پلیس قرار گرفت.

وی افزود: شاکیه به علت عدم وفاداری همسرش و دوستی های مجازی او، از طریق اینستاگرام با خانمی به ظاهر تحصیلکرده در حوزه روانشناسی آشنا و پس از مدتی چت و گفتگو پیرامون وضعیت زندگی خود،از طریق واتس آپ عکس های شخصی و فیلم های خصوصی خود را برای او ارسال می کند که سرانجام شخص خود را پسر معرفی و با تهدید به انتشار تصاویرخصوصی شاکیه درخواست 25 میلیون تومان پول نقد می کند.


رئیس پلیس فتا استان اظهار داشت: طی تحقیقات فنی و بررسی های انجام شده متهم شناسایی و مأموران این پلیس ضمن هماهنگی با مقام قضائی با تشکیل اکیپی به محل مورد نظر اعزام و در یک عملیات غافلگیرانه متهم را دستگیر و به پلیس فتا انتقال دادند.

این مسئول انتظامی اذعان کرد: متهم پس از رو به رو شدن با ادله و مستندات به جرم خود اعتراف که در این رابطه متهم جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

سرگرد بهمنی با اشاره به اینکه هرگونه مزاحمت و جعل عنوان در فضای مجازی جرم محسوب می شود و کاربران حتماً قبل از هر فعالیتی در فضای مجازی قانون جرایم رایانه ای را مطالعه کنند اظهار داشت: پلیس فتا آمادگی مقابله با جرایم رایانه ای را دارد و از عموم مردم درخواست داریم در صورت مواجهه با موارد مشابه و سایر جرایم رایانه ای مراتب را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش تماس های مردمی گزارش کنند.

انتهای پیام /ز552

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار