استاندار هرمزگان در آیین آغاز بکار دومین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و جهش تولید در هرمزگان مطرح کرد:
  تابناک-استاندار هرمزگان بر برقراری ارتباط دائم با دانشگاه ها، گروه های دانش بنیان و متخصصان به منظور مشارکت در تولید و ساخت قطعات مورد نیاز واحدهای تولیدی تأکید کرد.    
کد خبر: ۹۴۶۲۸۵
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۱ 06 March 2021

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان، دکتر فریدون همتی امروز در آیین آغاز بکار دومین نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و جهش تولید در هرمزگان، با اشاره به شناسایی ظرفیت ها و احصاء کالاهای وارداتی توسط وزارت صمت، افزود: در گام بعدی باید وزارت خانه ها متناسب با استعدادهای موجود در کشور، نسبت به کاهش گام به گام واردات با مشارکت شرکت های دانش بنیان، دانشگاه ها و با استفاده از توان متخصصان داخلی اقدام کنند.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه ابتکاری با همت سازمان صنعت، معدن و تجارت، دانشگاه ها و پارک علم و فناوری برای دومین سال متوالی اجرایی می شود، گفت: با توجه به ضرورت معرفی و تأمین نیازمندی های واحدهای تولیدی در بخش های مختلف، این نمایشگاه باید به صورت دائمی با تولی گری سازمان صمت در هرمزگان دائر شود.

استاندار هرمزگان عنوان کرد: با اقدام خوب وزارت صمت، واردات 45میلیارد دلار کالا، خدمات و قطعات در بخش های مختلف احصاء شده که بیشترین واردات شناسایی شده در حوزه وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

وی با تأکید بر برقراری ارتباط دائم با دانشگاه ها، گروه های دانش بنیان و متخصصان برای تولید و ساخت قطعات مورد نیاز واحدهای تولیدی، بیان داشت: تجربه سالیان اخیر نشان داده که هر جا در محدودیت و سختی بودیم و به‌واسطه تحریم ها، به کالاها و قطعاتی که برای راه اندازی واحدها ضروری است دسترسی پیدا نکردیم، با دست توانای متخصصان داخلی بسیاری از این اقلام ضروری طراحی و به تولید انبوه رسیده است.

دکتر همتی با تأکید بر حمایت از ریل گذاری سازنده و پایه ای در کشور برای استفاده از توان متخصصان و مهندسان داخلی، تصریح کرد: ایجاد این توانمندی علاوه بر کاهش وابستگی به ارز برای واردات کالاها، در تقویت باور ملی، ایجاد روحیه سازندگی و همچنین تقویت بخش تولید در کشور اثرگذار است.

وی افزود: صنایع دریایی یکی از نیازهای اصلی هرمزگان است که باید جهشی جدی در زمینه تولید قطعات این بخش صورت بگیرد.

استاندار هرمزگان ضمن قدردانی از سازمان صنعت، معدن و تجارت هرمزگان، دانشگاه ها، پارک علم و فناوری و شرکت های دانش بنیان به منظور شکل دهی این حرکت ابتکاری برای کاهش نیازهای وارداتی، اظهار امیدواری کرد با تحقق هدف گذاری مهم این نمایشگاه، بخش عمده نیازهای واحدهای مختلف تولیدی و صنعتی در کشور مرتفع شود.

این نمایشگاه از امروز ۱۶ اسفندماه به مدت سه روز با هدف ارائه نیازمندی‌های صنایع کشور در گروه های هدف که در حال حاضر از طریق واردات تامین می‌شود، فعالیت خود را آغاز کرده است.

۲۸واحد صنعتی، بزرگ و فرادستی صنایع معدنی فلزی و غیرفلزی، صنایع دریایی و نفت، گاز و پتروشیمی و صنایع کوچک در فضایی نزدیک، کمبودها و نیازهای‌شان را به صورت مجازی به نمایش گذاشته اند.

علاقه مندان می توانند از طریق مراجعه به آدرس http://www.skyroom.online/ch/hmstp/smt در پنل های تخصصی شرکت کنند و امکان بازدید از نمایشگاه مجازی نیز از طریق آدرس Dpe.Hprmozgan.ac.ir فراهم شده است.

انتهای پیام/ز 614

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار