تابناک-مدیر عامل انجمن میراث داران فرهنگی استان هرمزگان گفت: حفظ و زنده نگه داشتن میراث فرهنگی و آداب و رسوم، وظیفه همگانی است و پاسداشت آیین های سنتی شهر خلاق بندرعباس ،عزم جدی می خواهد.
کد خبر: ۹۴۶۳۱۰
تاریخ انتشار: ۱۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۱ 06 March 2021

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان، “اسحاق برخوردارزاده” در حاشیه برگزاری جشنواره آیین های سرزمین من در دبیرستان دخترانه سما با اشاره به ثبت ملی بازی های بومی هرمزگان و شهر خلاق بندرعباس بعنوان میراث ناملموس گفت: هدف انجمن میراث داران فرهنگی و بازی های بومی هرمزگان، حفظ، زنده نگه داشتن و گسترش این میراث ناملموس در میان شهروندان بویژه نوجوانان و جوانان است تا این قشر با پیشینه پر افتخار شهر خود آشنا شوند.

“ملیحه غریبی”مدیر دبیرستان دخترانه”سما” بندرعباس نیز هدف از برگزاری جشنواره آیین های سرزمین من با حمایت دانشگاه آزاد اسلامی را گرامیداشت آیین‌های سنتی بندرعباس در قالب غرفه نمایش لباس سنتی و صنایع دستی خواند و اظهار داشت: معرفی مفاخر نیز از جمله اهداف برگزاری این جشنواره بود.

به گفته غریبی؛ در صورت ادامه حمایت و پشتیبانی از برگزاری این جشنواره ها، فرهنگ بومی،آیین های سنتی و صنایع دستی شهر خلاق بندرعباس، گسترش می یابد.

“احمد پایدار” مدیر مرکز خلاقیت و فناوری های نوین شهرداری بندرعباس نیز با قدردانی از برگزار کنندگان جشنواره آیین های سرزمین من، اظهار امیدواری کرد: برگزاری این جشنواره ها با هدف معرفی صنایع دستی و آیین های سنتی شهر خلاق بندرعباس در دستور کار قرار گیرد.

شهر بندرعباس،عضو شبکه جهانی شهرهای خلاق یونسکو در حوزه صنایع دستی و آیین های سنتی است.

انتهای پیام/ز 617

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار