تابناک_رئیس پلیس فتا استان هرمزگان از شناسایی و دستگیری شخصی خبر دادکه اقدام به نقض حریم خصوصی افراد و اخاذی اطلاعاتی در فضای مجازی می کرد.
کد خبر: ۹۴۷۶۷۱
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۵ 10 March 2021

به گزارش خبرنگار تابناک هرمزگان، سرگرد احسان بهمنی در تشریح این خبر اظهار داشت: در پی رصد و پایش فضای مجازی مشاهده شد شخصی با ساخت برنامه ای به افشاي اطلاعات خصوصي كاربران اقدام و از این راه درآمدزایی می کند، که پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار این پلیس قرار گرفت.
وی افزود: طی تحقیقات انجام شده مشخص شد کاربران پس از نصب برنامه مزاحم یاب اطلاعات احتمالی و ناقصی دریافت و مبلغی را به عنوان اشتراک ماهانه و یا سالانه پرداخت می کنند.

رئیس پلیس فتا اظهار اشت: کارشناسان این پلیس با اقدامات گسترده فنی و اطلاعاتی متهم را شناسائی و با هماهنگی مقام قضائی وی را دستگیر و به پلیس فتا انتقال دادند.

این مسئول انتظامی اذعان کرد:با بازجویی از متهم مشخص شد این برنامه در یک سرور مجازی از کشور آلمان با اتصال به دیتابیس نمونه برنامه های خارجی مانند کالرآیدی،تروکالر، نامبربوک و عرب کالر اعتبار گرفته است در واقع نمونه برنامه های خارجی پس از نصب بر روی هر گوشی هوشمند،اقدام به سرقت لیست مخاطبین و اطلاعات لازم دیگر می کنند و با این روش دیتابیس خود را کامل می کنند.

سرگرد بهمنی در پایان گفت: کارشناسان پلیس فتا با اخذ دستور قضایی،برنامه و اطلاعات جانبی آن را امحاء و پرونده مبنی بر افشای اطلاعات خصوصی،ارائه خدمات غیرقانونی و اخاذی اطلاعاتی برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی ارسال شد

انتهای پیام/ز 696بر

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار
پرطرفدارترین عناوین