تابناک- امام جمعه بندرعباس گفت:دولت فعلی با ۲۳ درصد افزایش تولید برق کمترین میزان تولید را بعد از انقلاب داشته است.
کد خبر: ۹۸۰۶۹۷
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۱ 24 July 2021

به گزارش تابناک هرمزگان حجت الاسلام والمسلمین عبادی زاده نماینده محترم ولی‌فقیه در هرمزگان و امام جمعه بندرعباس مورخ ،جمعه یکم مرداد ماه ، در پیام جمعه با اشاره به مشکلات جامعه و تأکید بر اینکه مشکلات یک شبه به وجود نمی‌آیند، گفت: دولت فعلی با ۲۳ درصد افزایش تولید برق کمترین میزان تولید را بعد از انقلاب داشته است.

وی افزود: نگاه رهبری به مسئله حج نگاه کنش گرانه و مطالبه گرانه است و بعنوان رهبر جامعه اسلامی دل نگرانی‌ها و دغدغه‌هایی را دارند که نشان از اهمیت مسئله حج است. 
عبادی تاکید کرد:ما ممکن است اربعین را تعطیل کنیم اما حج آنقدر مهم است که در نظام حاکمیتی اسلام اگر یک روزی هیچ کسی حج نرود حاکم اسلامی باید با پول دادن به مردم، مردم را موظف کند که حج تعطیل نشود؛ حکومت خود باید برای عدم تعطیلی حج اقدام کند.
2 نکته در پیام رهبری وجود داشت اول توجه به عمق معارف حج و دوم اینکه دل مومنین هرچند که جسمشان در حج نباشد بایستی در گرو حج و یاد خدا باشد.

نماینده ولی فقیه در هرمزگان در بخش دیگری سخنانش با اشاره به دولت آینده گفت: ما برای دولت آینده اولویت‌هایی داریم؛ اولا کار و تلاش و انگیزه بیشتری با تکیه بر عنصر جوانان مورد نیاز است تا شرایطی را به وجود آورد که خلاها پر شود.
اگر مشکل برق و آب وجود دارد یک شبه وجود نیامده است و طی پروسه زمانی به وجود آمده است؛ هر دولتی موظف است که بخاطر افزایش جمعیت و افزایش صنایع تولید برق را افزایش دهد اما متاسفانه از دولت‌های گذشته تاکنون این دولت کمترین افزایش تولید را با 23 درصد داشته است و افزایش تولید 78 درصدی دولت قبل موجب شد که نارسایی در حوزه قبل خودش را نشان دهد اما در اواخر دولت فعلی با رشد برق و نیازهای موجود به مشکل بر خوردیم.
عدم احساس ضعف در برق تاکنون را حاصل تلاش‌های دولت قبل دانست و دولت یازدهم و دوازدهم را کم کارترین دولت در حوزه تولید برق دانست و گفت: میزان کم تولید برق در این دولت برای دولت آینده مشکلاتی به بار خواهد آورد و بایستی نسبت به این موضوع حساس باشیم.

امام جمعه بندرعباس اظهارداشت: امیرالمومنین علی علیه السلام وقتی می‌خواهند عملکرد دولت خود را برای مردم تشریح کنند می‌فرمایند: در دوران کوتاه حکومت 3 مشکل شما را حل کردم، مسکن، آب شرب و نان گندم و این نتیجه سیاستگذاری‌های حکومت امیرالمومنین(ع) بود که متاسفانه این شعار تامین مسکن، آب شرب و نان را مارکسیست‌ها از ما دزدیدند.
دولت‌ها باید به فکر باشند و فقط دنبال کارهای اورژانسی مانند آبرسانی با تانکر در خوزستان نباشند؛ طی این سال‌ها باید اقدام می‌شد هر چند اقداماتی هم شده اما پروژه‌ها نیمه تمام است اما اینها عذر ما را برطرف نمی‌کند. 

دکترعبادی زاده عنوان کرد: نگاه جدی به اقشار ضعیف جامعه، مبارزه با فساد در جهت تحقق عدالت اجتماعی و رفع مشکلات اشتغال جوانان مهم‌ترین مسائلی است که باید در دستورکار دولت آینده قرار بگیرد.

 نماینده محترم ولی فقیه در هرمزگان با اشاره دهه ولایت غدیر را محور وحدت، محبت و امنیت جهانی دانست و اظهار داشت: امروز انقلاب اسلامی و ولایت فقیه در پرتو غدیر حاصل شده و انقلاب اسلامی شعاع و پنجره‌ای است که از غدیر به سوی ملت ما باز شده است و باید قدر بدانیم.
همه مسلمین باید غدیر را نقطه ثقل بدانند؛ مسئله محبت اهل بیت علیهم السلام می‌تواند محور وحدت باشد و یکی از تاکیداتی که من در بحث غدیر به مردم دارم بحث اطعام این روز است؛ ما در رابطه با اطعام عاشورا حدیث و آیه برای اطعام نداریم اما در غدیر از طرف اهل بیت به اطعام سفارش شده است.
اگر می‌خواهید غدیر زنده بماند و در روح و جان جوانان ماندگار شود اطعام را در این ایام جدی بگیریم.

 امام جمعه بندرعباس در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به حساسیت تربیت فرزندان در سنین مختلف گفت: دوران نوجوانی و جوانی مهم‌ترین دورانی هستند که باید اولیا بر تربیت و رفتار فرزندان خود نظارت کنند و جنبه معنوی روح جوان و نوجوان را تعالی بخشند چرا که قلوب جوانان بکر و تازه است و می‌توان به بهترین شکل ممکن آن را به معنویت سوق داد. 

اشتراک گذاری
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha:
آخرین اخبار